שלחו מייל ל- emailwikigenia@gmail.com כדי להירשם לאתר כדי לערוך

האיגוד הבינלאומי של חברות לגנאלוגיה יהודית

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Iajgs logo.gif

האיגוד הבינלאומי של חברות לגנאלוגיה יהודית (IAJGS) הינו ארגון-על עצמאי וללא מטרות רווח, אשר נועד לתאם את הפעילות השנתית של יותר מ - 75 חברות ארציות ומקומיות לגנאלוגיה יהודית בכל רחבי העולם.

רקע

האיגוד הבינלאומי של חברות לגנאלוגיה יהודית (IAJGS - International Association of Jewish Genealogical Societies) הינו ארגון של ארגונים, אשר נוסד בשנות השמונים (של המאה העשרים), מתוך רצון לשמש שופר לארגונים החברים בו בסוגיות החשובות להם, בכל מה שנוגע לגנאלוגיה יהודית (למשל, בכינוס שנתי בנלאומי). בעקרון, "כל" הארגונים העוסקים בגנאלוגיה יהודית, כמו גם קבוצות עניין מיוחד בנושא זה - חברות בארגון-העל. הארגון פועל על פי תקנות המס בארצות הברית כארגון פטור ממס. נשיאת הארגון היא הגב' אן פדר לי (Anne Feder Lee).

מטרות האיגוד

(כפי שמפורטות באתר האיגוד)

  1. לאסוף, לשמר ולהפיץ ידע ומידע הנוגעים לגנאלוגיה יהודית.
  2. לסייע במחקר של ההיסטוריה של המשפחה היהודית ולקדמו.
  3. לאפשר הזדמנויות לשיתוף מידע בכל הקשור לגנאלוגיה יהודית.
  4. לשאוף לפרסומו של חומר בעל חשיבות בתחום הגנאלוגיה היהודית.
  5. לקדם חברות בארגונים לגנאלוגיה יהודית.
  6. לשמש כדובר לארגונים לגנאלוגיה יהודית, בנושאים בעלי עניין משותף.
  7. לסייע לארגונים החברים באיגוד במתן שירותים אשר ייעלו את תפקודם.
  8. להרים את קרנה של הגנאלוגיה היהודית בקרב העם היהודי ובקרב האקדמיה.
  9. לפעול על פי החוק הפדרלי של ארצות הברית כארגון הפטור ממס.


פעילויות חשובות

על מנת לקדם את מטרותיו, מסייע האיגוד לארגונים העוסקים בגנאלוגיה יהודית בנושאים ארגוניים שונים. האיגוד מעניק פרסי הוקרה לציון הצטיינות בפעילויות הקשורות לגנאלוגיה יהודית, ובנוסף - מקדם פרוייקטים בתחום, הן מבחינה ארגונית והן מבחינה כספית.

האיגוד דואג לקיים מדי שנה את הכנס הבינלאומי השנתי לגנאלוגיה יהודית (מאז שנת 1981, כאשר עדיין היה במסגרת של סמינר), ומסייע לחברים בו לשמור על קשר רציף באמצעות רשימות תפוצה אלקטרוניות.

האיגוד דאג להיות בקשר עם אנשי הכנסייה המורמונית, במטרה להוריד מן האינדקס הגנאלוגי הבינלאומי אלפי שמות של יהודים אשר נספו בשואה ואשר צורפו אליו באופן בלתי ראוי.


קישורים חיצוניים