ההרשמה לאתר פתוחה. הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

האם משפחות פרידלנדר שנדדה מקלנה לבוצ'אץ' ופרידלנדר-פרידמן מקלנה קשורות זו בזו?

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המקור לקובץ רשומות החיים בשמאל העמוד הוא ה Jri-Poland.

רשומות בקובץ מגלות:

 • חיה קלרה פרידלנדר נולדה[1] ב- 15 במאי 1899, בקלנה Kalnoye[2]‏, אוקראינה, (חבל גליציה המזרחית East Galicia ההיסטורי שעד 1914 היה בשליטת אוסטרו הונגריה, לאחר תהפוכות הפך לחלק מפולין מ 1922 ועד 1939, ולאחר המלחמה נחלק בין אוקראינה ופולין), ולידתה נרשמה בספר הלידות של קוזובה Kozova, אוקראינה, בת לשמעון ולמינצי (לבית פרוינדליך Freundlich).
רישומי חיים משפחות Friedlander ו Friedlander-Fridman מבוצ'אץ' וקלנה. עיירת המוצא של שמעון ברישום הלידה של בתו, חיה קלרה, זהה לעיירת המוצא המופיעה ברישומי החיים של ילדיו של איסק אהרן. יתכן והם בני אותה המשפחה.
 • לידות ופטירות של ילדים במשפחת איסק ארון פרידלנדר ואשתו פייגה לבית לנדמן בעיירה קלנה, נרשמו בספר הלידות והמיתות של סטניסלבוב Ivano-Frankivs'k, אוקראינה, כאשר החל משנת 1882 שם המשפחה משתנה לפרידמן Friedman.

לימים, כך ע"פ הידע המשפחתי, שמעון פרידלנדר (נולד ?: נפטר 1941~, בוצ'אץ', ה"גנרלגוברנמן" - שטח הכיבוש הגרמני בפולין), בנו של צבי על פי הרישום על מצבתוExternal link.png, ואשתו מינצי (נולדה ?: נפטרה 22 במאי 1934, בוצ'אץ', פולין), בת שמואל זיינוול פרוינדליך ואסתרה בלימה, נודדים לבוצ'אץ' Bucac, אוקראינה, (חבל גליציה המזרחית East Galicia ההיסטורי), ככל הנראה בעקבות משלח ידו של שמעון. שמעון היה מומחה מדופלם לטיפול בדוודים.


הערות שוליים

 1. רשומת הלידה המורחבת נמצאת בידי. חיה קלרה פרידלנדר נפטרה בניו יורק, N.Y., ארה"ב, ב 1.1986, על פי מאגר ה SSDI האמריקאי.
 2. החזרים ב'גשש העיירות' אודות העיירה קלנה

  חיפוש ב'גשש העיירות' מניב שלוש עיירות בעלות שם זהה כמוצג בתמונה משמאל.

  ההחזר הראשון זניח כיוון שהעיירה עליה הוא מצביע נמצאת מחוץ לגליציה.

  ההחזר השני מצביע על עיירה בשם קלנה (אורך 24°58¹ 49°38¹ רוחב), הממוקמת 68 ק"מ צפון צפון מערב לבוצ'אץ'.

  ההחזר השלישי מצביע על עיירה בשם קלנה (אורך 25°09¹ 49°22¹ רוחב), הממוקמת 36 ק"מ צפון צפון מערב לבוצ'אץ'.

ראו גם

שמעון ומינצי פרידלנדר

קישורים חיצוניים

עץ המשפחה