החברה הגנאלוגית של הגליל

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

החברה הגנאלוגית של הגליל - מוכרת גם בשם שורשים בגליל - היא קבוצה אשר החלה לפעול בשנת 1993, על בסיס הרצאות, סדנאות וספריה - כולם בעלי עניין גנאלוגי. בחודש דצמבר 2006, התפרקה הקבוצה וחבריה הוזמנו להצטרף לחברה הגניאלוגית הישראלית.

פעילות שוטפת

החברה הגנאלוגית של הגליל החלה את פעולתה בשנת 1993, ביוזמתה של טלי הדר ז"ל, אשר הקימה ספריה בנושאי גנאלוגיה יהודית. לאחר שנפטרה טלי, עברה פעילות הקבוצה לידיה של אווה פלורסהיים, ומקום המפגש עבר לבית יד לבנים בקרית טבעון. חברי הקבוצה נפגשו פעם בחודש, ובמתכונת אינטימית שמעו הרצאות וסדנאות ונהנו מן הספריה שהמשיכה לגדול. נוסף לפגישות החודשיות, קיימו, לעתים, חברי הקבוצה סיורים בנושאים שונים הקשורים למחקר הגנאלוגי. החברה היתה רשומה באיגוד הבינלאומי של חברות לגנאלוגיה יהודית (IAJGS). בספר האיגוד לשנת 2006, מוצהר על 25 חברים רשומים.

עם עזיבתה של אווה את ישראל, בנובמבר 2006, עברה האחריות על ארגון הקבוצה לידיהם של יעל ושאול הולנדר, חברים וותיקים בקבוצה. חודשים אחדים קודם לכן, נפטר מי ששימש כמזכיר הקבוצה במשך שנים רבות, יהודה וויטנוף. כיוון שהפעילות כולה אורגנה על ידי מתנדבים, ואלו הלכו והתמעטו - הרגישו יעל ושאול כי המשימה כבדה על כתפיהם, והחליטו לשנות את אופן פעולתה של הקבוצה. חברי הקבוצה נקראו להירשם לחברה הגניאלוגית הישראלית, ותקוות הפעילים בקבוצה היא שהמפגשים יימשכו באופן סדיר תוך השתייכות לגוף החדש.