ההרשמה לאתר פתוחה. הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

ויקיגניה:ויקיגניה צעד אחר צעד/1

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
גרסה מ־05:55, 8 באוקטובר 2007 מאת חוה (שיחה | תרומות) (ערך -----> דף)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לדף הבא


נתחיל בהסבר על האפשרות החשובה בוויקי: עריכת דף. בכל דף ב-ויקיגניה יש לשונית "עריכה" שנמצאת למעלה ושמאפשרת עריכה של הדף שבו אתם צופים. בנוסף יש קישור "עריכה" מצד שמאל של כל כותרת המאפשר עריכה של הפסקה המצויה תחת הכותרת. רעיון הוויקי עליו מושתת ה-ויקיגניה פירושו שכל אחת ואחד יכולים לערוך דפים ולכתוב על כל נושא! השינויים שתבצעו ישנו את הדפים בצורה מיידית לכלל המשתמשים. אם אתם מוצאים טעות בדף, תוכלו לתקנה בצורה הבאה:

WikiEditA.png
לחצו על לשונית העריכה שנמצאת למעלה כדי לערוך את כל הדף.
WikiEditB.png
אם ברצונכם לשנות רק פסקה מסוימת לחצו על קישור ה"עריכה" שנמצא משמאל לכותרת המתאימה.
WikiEditC.png
יפתח דף העריכה עם הסברים. אין צורך להבין את כל ההסברים כבר בניסיונכם הראשון - פשוט גללו מטה בתיבת העריכה ומצאו את הטקסט שרציתם לערוך. כתבו בה את התיקון או את העריכה שלכם.
WikiEditD.png
בתיבת התקציר ספקו הסבר קצר למהות העריכה שביצעתם - למשל טעות הקלדה או תיקון טעות.

אם שיניתם יותר מפסיק או מילה, לחצו קודם על כפתור "הראה תצוגה מקדימה" כדי לבדוק שהתוצאה היא אכן כפי שרציתם, לאחר שבדקתם לחצו על כפתור "שמור דף". כל כותב עשוי לשגות, ובעזרת אפשרות התצוגה המקדימה ניתן להימנע מטעויות מיותרות.


כעת מומלץ לתרגל את הנושא ולצבור מעט ניסיון. גשו ל-ויקיגניה:ארגז חול, עדיף בחלון חדש, ונסו לערוך אותו, למשל להוסיף בו ברכת שלום.

המשך המדריך
Wiki.png חלק מן התכנים של דף זה נלקחו מהוויקיפדיה העברית ומובאים בכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם