ויקיגניה:ויקיגניה צעד אחר צעד/3

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לדף הקודם =<<>>= לדף הבא

קישורים

קישורים פנימיים, כלומר קישורים שמקשרים לערכים נוספים ב-ויקיגניהמשפרים מאוד את נוחות השימוש באתר. קישורים אלו מאפשרים לקורא מידע נוסף אודות נושאים הקשורים לדף.

איך יוצרים קישור?

כדי ליצור קישור ממילה לדף בעל שם זהה, יש להוסיף סוגריים מרובעים כפולים משני צידי המילה. כך [[גנאלוגיה]] יהפוך לקישור לדף גנאלוגיה.

אך מה לעשות כשרוצים שהקישור יקשר לשם דף שונה ממילת הקישור? ניתן לפתור בעיה זו באמצעות הוספת סימן | בקישור שיפריד בין שם הדף למילת הקישור. כך למשל [[גנאלוגיה|חקר השתלשלות הדורות]] יציג את הביטוי "חקר השתלשלות הדורות" כך שיקשר לדף גנאלוגיה.

קישורים חיצוניים

קישורים לאתרים מחוץ ל-ויקיגניה מופיעים ברוב המוחלט של המקרים תחת הכותרת קישורים חיצוניים בסוף הדף. בדרך כלל יש להימנע מקישורים לאתרים חיצוניים באמצע הדף.

הצורה הפשוטה ביותר ליצירת קישור חיצוני היא להוסיף את כתובת אתר האינטרנט (URL) שאליה ברצונכם לקשר. למשל לכתובת http://he.wikipedia.org/wiki/ המערכת תוסיף קישור באופן אוטומטי. עם זאת צורה זו אינה מקובלת כל כך, היות שהתוצאה אינה יפה לעין, ובקישור אין הסבר מעבר לכתובת.

שיטה מקובלת יותר היא באמצעות הוספת כתובת האינטרנט אליה רוצים לקשר ולאחריה רווח ותיאור הכתובת, כשכל זה (הכתובת והתיאור שלה) מוכנסים בין סוגריים מרובעים. לדוגמה:

[http://he.wikipedia.org/wiki/ ויקיפדיה העברית]
והתוצאה: ויקיפדיה העברית

קישורים אדומים

כשלא קיים עדיין דף, יוצג קישור בצבע אדום במקום בצבע כחול. קישור אדום הוא לא רע, כי האתר שלנו גדל כל הזמן ונכתבים דפים חדשים. אם תרצו תוכלו ללחוץ על הקישור האדום, שיוביל אותכם לדף העריכה המוכר, ולכתוב את הדף בעצמכם (זכרו לבדוק לפני כן שלא קיים כבר דף בנושא).

המשך המדריך
Wiki.png חלק מן התכנים של דף זה נלקחו מהוויקיפדיה העברית ומובאים בכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם