שלחו מייל ל- emailwikigenia@gmail.com כדי להירשם לאתר כדי לערוך

חיפוש קרובים - דבר, 4/5/1951

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חיפוש קרובים - מתוך עיתון דבר, 4 במאי 1951.


השמות

יהודה ורנין מפרדס-חנה ג' מתבקש למסור את כתובתו המדויקת למערכת .דבר לילדים.

שמצ'וק רבינוביץ מתבקש ע"י מלכה שוויץ בית עולים פרדס חנה א' צריף מס' ‭ .434‬

‭‬מינדל יווסלב מלוד מחפשת את רבקה פייגה שולמן מלודז', רחל ירוסלב מורשה בעלה בשם רידל, דורה גניה ירוסלב מורשה אברהם ירוסלב. לפנות מינדל דובז'ינסקי שכ' ארלוזורוב גבעתיים.

מוריץ פינקוס מסטמיאשיצה פולין הנמצא באמריקה מחפש את ישראל, חיה אסתר ומירל גרוץ גרים בחיפה. לפנות ליצחק גוטרמן ת"א רה' סלמה 139 ת.ד ‭.3808 ‬

אחים קליינשטוב עלו ארצה בשנת 1920 מקוברין פולין, מחפשת אותם קלקה קליינשטוב—הנדל. המכיר אותם מתבקש להודיע לדוד הנדלר אצל וינובר רח' פינסק 44 תל-אביב.

הסבר לרשימות

הרשימות במאגר המידע לקוחות מתוך אתר עיתונות יהודית היסטורית.

חלק מהרשימות מתייחסות לאליאנס - הן מנויים לבולטינים השונים הקשורים לאליאנס, והן אנשים שתרמו באופן פרטי לחברה. כמו כן יכולים להופיע שמות של חברי ועדות באליאנס. בעיתונים האחרים שאינם קשורים לאליאנס, כמו עיתון הלבנון או המגיד, מדובר ברשימות תורמים לעניי ארץ ישראל או לנפגעי אסונות שונים בקהילות בעולם.

בנוסף ישנן רשימות המתייחסות למדור לחיפוש קרובים שהתפרסם בעיתונות והנוגע למחפשי קרובים מתקופת השואה.

הגעה למקור

  • לרוב ניתן להגיע למקור על ידי הקשת אחד משמות התורמים הכתובים ברשימות השונות, ובחירה בחיפוש של התאריך המדוייק המצויין בכותרת הדף. יש צורך בדיפדוף בעותק העיתון המלא (הניתן לצפייה במקוון באתר) על מנת להגיע לרשימות עצמן. זאת משום שתוצאת החיפוש מובילה לעתים לעמוד כלשהו בעיתון, ולא לעמוד המבוקש.
  • לעתים חיפוש שם אקראי אינו מניב תוצאות, ויש לנסות ולחפש שם אחר.
  • הערה: שמות העיירות במקור לרוב כתובים ביידיש בעיתונים המגיד והלבנון.
  • לא ניתן להגיע בחיפוש לשמות לועזיים בעיתון המגיד. לפעמים בהקשה על שם העיירה ביידיש אפשר להגיע למקור הכתוב בלועזית בעיתון העברי, אולם יש לדפדף בין שלל התוצאות המתקבלות בחיפוש.