שלחו מייל ל- emailwikigenia@gmail.com כדי להירשם לאתר כדי לערוך

חיפוש קרובים - הצפה, 24/6/1946

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חיפוש קרובים מתוך עיתון הצופה.

השמות

משה פרידמאן, ילד עולה, מחפש את פיקו, בן שושנה ( רווה ) ומשה רוזנצווייג, כבן ‭ ,23‬מבוקרשט שברומניה, המתגור בתל־אכיב.

אצל צבי לנדאו,ילד עולה, יש מכתב ותמונות מאת מוריץ רוזנשטיין מבוקרשט, רחוב ז'וסטיצה ‭ ,73‬קומה 3 בשביל אחיו אריה רוזנשטיין מתל־אביב. בדבר פרטים לפנות למוסד לילדים עולים "תלפיות" ברעננה, או למרכז הארצי של המזרחי, תל־אביב, אחד־העם ‭ 48‬

הפליט פרלמוטר, שגורש מהולנד על ידי הגרמנים והצליח להינצל ולהגיע לארץ , מתבקש להודיע את כתובתו לאפרים וואלאך. תל־אביב יבנה ‭ ,5‬שרוצה להיוודע אצלו על גורל בנו.

הסבר לרשימות

הרשימות במאגר המידע לקוחות מתוך אתר עיתונות יהודית היסטורית.

חלק מהרשימות מתייחסות לאליאנס - הן מנויים לבולטינים השונים הקשורים לאליאנס, והן אנשים שתרמו באופן פרטי לחברה. כמו כן יכולים להופיע שמות של חברי ועדות באליאנס. בעיתונים האחרים שאינם קשורים לאליאנס, כמו עיתון הלבנון או המגיד, מדובר ברשימות תורמים לעניי ארץ ישראל או לנפגעי אסונות שונים בקהילות בעולם.

בנוסף ישנן רשימות המתייחסות למדור לחיפוש קרובים שהתפרסם בעיתונות והנוגע למחפשי קרובים מתקופת השואה.

הגעה למקור

  • לרוב ניתן להגיע למקור על ידי הקשת אחד משמות התורמים הכתובים ברשימות השונות, ובחירה בחיפוש של התאריך המדוייק המצויין בכותרת הדף. יש צורך בדיפדוף בעותק העיתון המלא (הניתן לצפייה במקוון באתר) על מנת להגיע לרשימות עצמן. זאת משום שתוצאת החיפוש מובילה לעתים לעמוד כלשהו בעיתון, ולא לעמוד המבוקש.
  • לעתים חיפוש שם אקראי אינו מניב תוצאות, ויש לנסות ולחפש שם אחר.
  • הערה: שמות העיירות במקור לרוב כתובים ביידיש בעיתונים המגיד והלבנון.
  • לא ניתן להגיע בחיפוש לשמות לועזיים בעיתון המגיד. לפעמים בהקשה על שם העיירה ביידיש אפשר להגיע למקור הכתוב בלועזית בעיתון העברי, אולם יש לדפדף בין שלל התוצאות המתקבלות בחיפוש.