חיפוש קרובים - 18/12/1975 The Sentinel

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
גרסה מתאריך 12:05, 17 בפברואר 2017 מאת חוה (שיחה | תרומות)

(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

המדור לחיפוש קרובים ארגון HIAS מתוך עיתון The Sentinel 18 בדצמבר 1975.


השמות

בלה או בלינקי Bale או Balinky - או ילדיו, נולד בשנת 1884 לערך ב - Bobruk בבוברוק שברוסיה Russia. אחיו לייב (נפטר). הגיע לארצות הברית בשנת 1914 לערך.

כהן או קוגן Cogan או Cohen - יצחק Isaac נולד 1912-1915 לערך ב - Citva סיטבה בברית המועצות, USSR. שם אביו חיים שם אמו רוז Rose.

בוגומול Bogmol, Aiman-Josef - אימן יוסף, נולדת 1902 לערך ב - Ozero Krivoye קריבה אוזרו (ביידיש - קריוואָזער) שבאוקראינה. אביו יוסף, אמו רחל, אחותו רייזה טרכטנברג Reiza Trahtenberg.

דורניק Dornik, בנימין - נולד 1910-1920 לערך ב -בובר Bobr שברוסיה הלבנה. אביו ישראל זלמן.

גיטלמן Gitelman - פרנק אפרים או ילדיו - נולד בשנת 1892 לערך ב - Lanovtzi לנובצי שבאוקראינה. שם אכיו לייזר.

גורדון Gordon - מאיר לייזר או ילדיו - נולד בשנת 1880 לערך. שם אביו אברהם, שם אמו גולדה. הבנות גרטרודה Gertrude, אוולין Evelyn , Adelina אדלינה.

פיברונס - Pivarunas - (לבית קזימירוביץ Cazimirovitch) - נולד בשנת 1900 לערך בסנקט פטרבורג St. Petersburg בברית המועצות. אחיו : בוריס ולודוויג, אביו Cazimir, שם אמו ורוניקה Veronica.

שטיין Stein או שטיינר Steiner אבא Abba - נולד בשנת 1906 לערך בבלטה Balta שבאוקראינה, אביו אהרון שלמה ,אמו שושנה רוזה Shoshana Roza . בניו מיכאל Michael ואפרים Efraim.


הסבר לרשימות

הרשימות במאגר המידע לקוחות מתוך אתר עיתונות יהודית היסטורית.

חלק מהרשימות מתייחסות לאליאנס - הן מנויים לבולטינים השונים הקשורים לאליאנס, והן אנשים שתרמו באופן פרטי לחברה. כמו כן יכולים להופיע שמות של חברי ועדות באליאנס. בעיתונים האחרים שאינם קשורים לאליאנס, כמו עיתון הלבנון או המגיד, מדובר ברשימות תורמים לעניי ארץ ישראל או לנפגעי אסונות שונים בקהילות בעולם.

בנוסף ישנן רשימות המתייחסות למדור לחיפוש קרובים שהתפרסם בעיתונות והנוגע למחפשי קרובים מתקופת השואה.

הגעה למקור

  • לרוב ניתן להגיע למקור על ידי הקשת אחד משמות התורמים הכתובים ברשימות השונות, ובחירה בחיפוש של התאריך המדוייק המצויין בכותרת הדף. יש צורך בדיפדוף בעותק העיתון המלא (הניתן לצפייה במקוון באתר) על מנת להגיע לרשימות עצמן. זאת משום שתוצאת החיפוש מובילה לעתים לעמוד כלשהו בעיתון, ולא לעמוד המבוקש.
  • לעתים חיפוש שם אקראי אינו מניב תוצאות, ויש לנסות ולחפש שם אחר.
  • הערה: שמות העיירות במקור לרוב כתובים ביידיש בעיתונים המגיד והלבנון.
  • לא ניתן להגיע בחיפוש לשמות לועזיים בעיתון המגיד. לפעמים בהקשה על שם העיירה ביידיש אפשר להגיע למקור הכתוב בלועזית בעיתון העברי, אולם יש לדפדף בין שלל התוצאות המתקבלות בחיפוש.