ההרשמה לאתר פתוחה. הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

חיפוש קרובים - 22/12/1977 The Sentinel

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חיפוש קרובים מאת HIAS בשיקגו בעיתון The Sentinel 22 בדצמבר 1977.השמות

Belogolovsky בלוגולובסקי יוסף או ילדיו, נולד 1893 ב- חודורוב Khodorkov, USSR. היגיע לשיקגו בשנת 1916 לערך.

Besprozvaniy בספרוזבני יצחק Isaak נולד בשנת 1870 לערך ב Zvenigrodka זבניגרודקה USSR, באזור קייב, ברית המועצות. אשתו Itta איטה, ביתו לייבה.

Hirschhan or Hirsen הירשן או הירשמן מקס. עזב את גרמניה באוקטובר 1938.

Rimer רימר יוסף או ילדיו, נולד בשנת 1876 לערך ב -חודוב וולינסק Chudov Volinsk בגוברנית Zhitomerskoe רוסיה, אחיותיו פרל, שיינדל, סינה רימר גרוסמן Sina Rimer Grossman סינה רימר גרוסמן ורוחל רימר Verkhnyatskaya

Sinitsnaya סיניצקי ג'ניה Jenia (שם לפני הנישואין) , נולדה בשיקגו ב 1920-1921. אביה בנימין סיניצקי Veniamin Sinitsky.

Terlitsky טרליצקי מוטיה, ילדיו. אחיו משה, פישל, אידל.

Warman וורמן רייזל ויהודית (שם לפני הנישואין). נולדו 1890 לערך בפינסק. נישאו ולא ידועים השמות לאחר הנשיאוין. מחפשים ילדיהן.

Weineiner or Wainer ויינר מוישה, נולד בשנת 1912 לערך בכפר פבסטינקובה Favstinovka בז'יטומיר רוסיה. שם אמו סוניה Sonya, אחותו מלכה קליין, Dyuba Weiner. בת של בן דוד Moisei or Moshke.

הסבר לרשימות

הרשימות במאגר המידע לקוחות מתוך אתר עיתונות יהודית היסטורית.

חלק מהרשימות מתייחסות לאליאנס - הן מנויים לבולטינים השונים הקשורים לאליאנס, והן אנשים שתרמו באופן פרטי לחברה. כמו כן יכולים להופיע שמות של חברי ועדות באליאנס. בעיתונים האחרים שאינם קשורים לאליאנס, כמו עיתון הלבנון או המגיד, מדובר ברשימות תורמים לעניי ארץ ישראל או לנפגעי אסונות שונים בקהילות בעולם.

בנוסף ישנן רשימות המתייחסות למדור לחיפוש קרובים שהתפרסם בעיתונות והנוגע למחפשי קרובים מתקופת השואה.

הגעה למקור

  • לרוב ניתן להגיע למקור על ידי הקשת אחד משמות התורמים הכתובים ברשימות השונות, ובחירה בחיפוש של התאריך המדוייק המצויין בכותרת הדף. יש צורך בדיפדוף בעותק העיתון המלא (הניתן לצפייה במקוון באתר) על מנת להגיע לרשימות עצמן. זאת משום שתוצאת החיפוש מובילה לעתים לעמוד כלשהו בעיתון, ולא לעמוד המבוקש.
  • לעתים חיפוש שם אקראי אינו מניב תוצאות, ויש לנסות ולחפש שם אחר.
  • הערה: שמות העיירות במקור לרוב כתובים ביידיש בעיתונים המגיד והלבנון.
  • לא ניתן להגיע בחיפוש לשמות לועזיים בעיתון המגיד. לפעמים בהקשה על שם העיירה ביידיש אפשר להגיע למקור הכתוב בלועזית בעיתון העברי, אולם יש לדפדף בין שלל התוצאות המתקבלות בחיפוש.