פורטל:אנשים ומשפחות/ערך נבחר/אוסף ערכים נבחרים

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ערך נבחר 1

שמואל יוסף גינזבורג נולד בשנת 1850 בעיירה להאישין Lahishyn, הנמצאת 23 ק"מ צפונית לעיר פינסק Pinsk שבבלארוס (אז פולין). עלה ארצה בימי העלייה הראשונה ואיבד את רעייתו שנים ספורות לאחר מכן. תחילה התגורר בירושלים ולאחר מכן עבר לפתח תקווה, שם התגורר עד מותו בשנת 1939. הסיפורים של בני משפחתו אודותיו מציירים אותו כאדם הגון וישר.

לערך המלא


ערך נבחר 2

מיכאל ודבורה לקר Lecker נולדו בסוף המאה ה-19 בשתי עיירות קטנות בשטחו של חבל בוקובינה ההיסטורי, שם גם נישאו. לאחר פטירתה של דבורה בגיל צעיר, נותר מיכאל לגדל לבדו את שלושת ילדיהם. מיכאל נספה בשואה, בדרכו לאזור הריכוז בטרנסניסטריה Transnistria. שלושת ילדיהם של מיכאל ודבורה עלו ארצה.

לערך המלא


ערך נבחר 3

יוסף אליהו (יוסל) ניסלסון (1871-1923) היה מראשי קהילת יהודי ריגה בשנות ה-20. הוא נולד בשנת 1871 ביאון ילגבה - Jaunjelgava שנודעה אז כפרידריכשטט, לשרה לבית קאן והירש ניסלסון.

לערך המלא


ערך נבחר 4

שיינה ניסלסון לוריא (הייתה ידועה גם בשמות משפחתה הקודמים: ארמרמן ולייזר) (1915-1964) הייתה יהודיה מריגה.


לערך המלא


ערך נבחר 5

קלמן ומלכה פוזננסקי Poznanski נולדו בשלהי המאה ה-18 במחוז ורשה בפולין, והתגוררו לאחר נישואיהם בקובל (Kowal). בראשית המאה ה-19 הם עברו עם ילדיהם אל אלכסנדרוב לודז'קי Aleksandrow Lodzki, פולין, וב-1834 עברו להתגורר בלודז', פולין. בשנות החמישים של המאה ה-19 הם עברו לפלוצק (Plock), ככל הנראה נפטרו שם, ונקברו בלודז'. הם ידועים בעיקר כהוריו של ישראל פוזננסקי מלודז', גדול תעשייני הטקסטיל היהודיים בפולין.


לערך המלאערך נבחר 6

שורשי משפחת קורץ מויז'ניץ - קורץ חיים נולד בסביבות 1850 הוא התחתן עם רבקה גולדה ולהם נולדו חמישה ילדים כולם נולדו בויז'ניץ בוקובינה אוסטרו הונגריה. משה הבכור (אב סבי)מכיוון שהיה המבוגר כולם קראו לו אלתר, הבן השני ישעיהו וולף יליד 1886, הבן השלישי אריה מאיר לייב, אחות בשם גיטל שהתחתנה עם בן משפחת הייט.

לערך המלא


ערך נבחר 7

דף זה נועד לרכז מידע אודות נושאי שם המשפחה הורונצ'יק / גורונצ'יק / חורונצ'יק / הורנצ'יק (Horonczyk / Goronczyk / Choronczyk), ובעיקר, לתעד את המחקר הבוחן האם כל נושאי השם מפולין ומליטא קשורים ביניהם.


לערך המלא