ההרשמה לאתר פתוחה הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

שיחת משתמש:ארנון הרשקוביץ

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברוכים הבאים למערכת ויקיגניה

שלום וברוכים הבאים למערכת ויקיגניה - הבית של הגנאלוגיה היהודית. המערכת הינה חופשית, שיתופית ופתוחה, כלומר כולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לערוך אותה. להלן מידע חיוני לתחילת השיטוט כאן:


  • סידור המערכת: מערכת ויקיגניה מחולקת לאגפים ולנושאים. החלוקה לאגפים הינה חלוקה של פורמט, וכל דף משויך לאגף אחד בלבד: ערכים, אנשים, מאמרים, מדריכים. החלוקה לנושאים הינה חלוקה של תוכן, וניתן (ומומלץ) לשייך כל דף לנושאים רבים. אל האגפים והנושאים (ושאר החלקים החשובים של המערכת) ניתן להגיע באמצעות תיבות הניווט בימין המסך.


  • עריכה: אם ברצונכם להוסיף או לשפר ערך שקראתם, ניתן ואף כדאי לעשות זאת. יש ללחוץ על לשונית "עריכה" בראש העמוד ולתקן כמיטב הבנתכם. לפני שמירת השינוי מומלץ ללחוץ על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהשינוי שעשית תקין. חשוב ביותר להקפיד על כללי הכתיבה הגנאלוגית. כדאי עוד לפני כן לעיין בארבעת הצעדים, אשר יובילו אתכם בשבילי המערכת. ניתן "לשחק" בארגז החול ולערוך בו ניסיונות עריכה ככל הדרוש.


  • דיונים אודות ערכים: בראש כל דף מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה של הדף. שם ניתן לדון עם אחרים בתוכן הערך. לדף השיחה ניתן להוסיף נושא חדש בלחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש הדף. דיונים בנושאים שאינם קשורים לערך מסוים, וכאלו הדרושים לפני הוספתו של ערך - מקומם בשטעטל.


  • חתימות: במערכת ויקיגניה אין חותמים בגוף הערכים, אך חותמים בסוף כל הערה שכתבתם בדף שיחה. כדי לעשות זאת, יש להוסיף ארבעה סימני ~ בסוף הטקסט שכתבתם (כך: ~~~~), אלו יהפכו אוטומטית בשמירה לחתימה הכוללת את שמכם וקישור לדף המשתמש שלכם, בתוספת השעה והתאריך.


  • דפי משתמש והודעות אישית: השימוש במערכת ויקיגניה מחייב רישום (קצר וחינמי). לכל משתמש רשום יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". אל דף המשתמש ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש (למשל, כפי שמופיע בדף שינויים אחרונים). בדף השיחה של המשתמש אפשר להשאיר לו הודעות. המשתמש יקבל חיווי על ההודעה הממתינה. שימוש נבון בדפים אלו עשוי לקדם את המחקר הגנאלוגי ולאפשר תקשורת בין חוקרים בעלי עניין משותף.


לתשומת לבכם: אין להכניס למערכת ויקיגניה חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו, ובנוסף - יש לציין מקורות אשר שימשו בכתיבתו של כל דף. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים. על זכויות היוצרים של הכותבים במערכת, ניתן לקרוא בערך המתאים בוויקיפדיה Wikipedia logo.png (אותם כללים חלים גם במערכת זו).


מומלץ, לפני הכל, לעיין בארבעת הצעדים שמסבירים אודות המערכת. אם ברצונך לשאול שאלה כללית הקשורה למערכת, או אם ברצונכם להתייעץ לגבי הוספת דפים, יש לעשות זאת בשטעטל. יחדיו, ניצור את הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית.

כצעד ראשון להתנסות ולתחילת הפעילות, מומלץ לבנות דף משתמש


בהנאה!

דף שם המשפחה 'הרשקוביץ' משוייך לאגף בלבד ללא שיוך לנושא. האנציקלופדיסט 15:05, 19 בנובמבר 2006 (EST)

בעיה תבנית:שם דף

ארנון שים לב שישנה בעיה בתבנית:שם דף, האמורה להציג את שם המשתמש בתבנית:ברוך הבא. ככל הנראה תוכנה נמחק והשם אינו מוצג.

Yehudad 16:01, 5 דצמבר 2006 (EST)

דווקא אין בעיה, הסתכל על המופע של תבנית זו באחת מדפי השיחות. הדבקתי כעת התבנית לכל הרשומים למערכת (ראית כמה נרשמו?!?!).
ארנון הרשקוביץ 16:04, 5 בדצמבר 2006 (EST)

תשמע - אצלי יש בעיה. ראשית אני רואה המון שגיאות ואני חייב לרפרש כדי לראות את הדף באופן תקין. שנית הוא לא מציג לי את התמונות שבתבנית. ושלישית - חשבתי שאת התבנית של ברוך הבא שמים בשיחה של המשתמש ולא בדף המשתמש עצמו.

Yehudad 16:07, 5 דצמבר 2006 (EST)

אכן, שמים התבנית בשיחה - ואם שגיתי היכנשהו - אנא, תקן זאת. לגבי הבעיות האחרות, ולאור עוד כמה שהיו לך קודם לכן - אני מציע לך לעשות Downgrade ל - IE6... :-))
ארנון הרשקוביץ 16:09, 5 בדצמבר 2006 (EST)


אני בבית. יש לי IE6. כל דף שאני נכנס אני מקבל את הודעות השגיאה כמו ההודעות שקיבלנו כשאי אפשר היה להעלות תמונות. Refresh וזה מסתדר.

Yehudad 16:12, 5 דצמבר 2006 (EST)

עד שאבין מה הבעיה, הורדתי התמונות והקישור לתבנית ברוך הבא...
לא יודע מה התחרבש פתאום...
ארנון הרשקוביץ 16:26, 5 דצמבר 2006 (EST)


אולי זה העומס הפתאומי? :-) בכל מקרה - אני עכשיו בעבודה וב- IE7 זה תקין.

Yehudad 01:28, 6 בדצמבר 2006 (EST)

ברכות

לארנון - ברכות על יציאת המיזם לאור. פירסמתי היום את המידע בויקיפדיה (בדף שנקרא "כיכר העיר") עם קישור לעמוד הראשי, ובדף המשתמש שלי בויקיפדיה שהוא בין הנקראים שם ביותר. מקווה להמשיך להיות פעיל כאן ולתרום, ומצטער שהשפעת תקפה אותי דווקא שלשום. בהצלחה וכל הכבוד! גל אמיר 04:20, 6 בדצמבר 2006 (EST)

תודה, גל!
הברכות הם גם לך, כחלק מן הצוות המייסד. אגב, הגיע הזמן לגלות לך שהינך מוגדר כעת כמומחה בפורום [שורשים משפחתיים {{{2}}}]External link.png, ושמך יופיע שם בצבע אדום (כשתכתוב... :-).
אשמח לקבל ייעוץ לגבי פרסום ואינדוקס דפי המערכת במנועי חיפוש של ויקי, אם יש דבר כזה בכלל...
ארנון הרשקוביץ 04:33, 6 בדצמבר 2006 (EST)

בזכותך מצאתי את סבי ברשימת פרענומעראנטען

המון תודה ארנון:-)!

בעקבות ההפניה שלך בפורום שורשים משפחתיים לאתר HebrewBooks, מצאתי לראשונה מאז שהתחלתי לחקור את משפחת דרטלר, רישום של סבי יצחק דרטלר ז"ל.

אין לי מילים כיצד להודות לך!

חוה 11:26, 12 בינואר 2007 (IST)

חוה, זכות גדולה היא לי לסייע לך, ולו בדבר ה"קטן" לכאורה הזה! יהא זה שכרי!
וכעת, נדמה לי שצריך להקדיש דף במערכת לאתר המופלא ההוא... אם אף אחד לא יעשה זאת עד ראשית השבוע הבעל"ט, אעשה זאת אני...
ארנון הרשקוביץ 23:48, 12 בינואר 2007 (IST)


דף השיחה של האטג שהועבר להצג

הי ארנון,
אני זקוקה לעזרה בשחזור דף השיחה של הצג. העברתי את שמו מהשם הקודם האטג לשם הצג אך משהו שם עשיתי
כנראה לא כמו שצריך וצריך לשחזר את דף השיחה. תודה חוה 12:29, 18 בינואר 2007 (IST)
היי, חוה!
הסתכלתי, אך לא ממש הבנתי איך ניתן לשחזר את דף השיחה של האטג (אם בכלל הוא היה עם תוכן כלשהו).
בכל מקרה, נראה לי שעכשיו צריך פשוט למחוק את דף השיחה של הצג, כיוון שהוא מכיל את התוכן של הדף עצמו...
ארנון הרשקוביץ 13:54, 18 בינואר 2007 (IST)
בטעות העברתי קודם את שם דף השיחה במקום את הדף עצמו ובגלל זה קרתה התקלה. היו שם מספר שיחות. חוה 13:57, 18 בינואר 2007 (IST)
זה לא הולך, זה מחק את הדף עצמו. חוה 13:59, 18 בינואר 2007 (IST)

עדיין יש בעיה עם הדף של הצג. אי אפשר למחוק את דף השיחה מבלי למחוק את כל הדף בכלל. אני חוששת למחוק ולפתוח אותו מחדש בגלל כל הסיבוך שנוצר. בבקשה האם תוכל לתקן זאת? תודה חוה 21:32, 18 בינואר 2007 (IST)

אנסה לסייע, אך אני מעדיף לא לעשות זאת כעת, כשאני במצב של עייפות מתקדמת... :-) אני מניח שלא יקרה כלום אם המצב יישאר כמות שהוא עוד יומיומיים...
ארנון הרשקוביץ 22:48, 18 בינואר 2007 (IST)

משפחת שרת: קשרים משפחתיים

שלום ארנון,

בצעתי מספר שיפורים קוסמטיים בערך (בעיקר הפניות לוויקיפדיה). נא חווה דעתך על התוצאה. בברכה, אבינדב 09:30, 5 באפריל 2007 (IDT)

היי ארנון

בס"ד קודם כל ברכות על הקמת המיזם, אני חדשה פה ומאוד נהנית. הצעת ייעול:אני חושבת שבדף האודות צריך לציין שאתה הבירוקרט של המערכת, תודה! ליאת.משתמש:ליאתי בטורקיז 11:22, 11 באפריל 2007 (IDT)

שלום גם לך!
אני שמח על הצטרפותך (אשמח לשמוע כיצד הגעת לכאן), ואני רואה שאת כבר פועלת כאן בצורה נמרצת ומרגישה כמו בבית... זה נהדר!
לגבי הערתך - אבדוק כיצד נעשה הדבר במיזמים דומים. ייתכן וזה אכן הכרחי, אך אם לא - איני נוהג להוסיף תארים לשמי...
ארנון הרשקוביץ 16:14, 11 באפריל 2007 (IDT)
בס"ד היי ארנון! הגעתי לפה במקרה לגמרי דרך ויקיפדיה כי גל אמיר שם קישור למיזם כאן, ומאז אני פה. אני באמת מרגישה פה כמו בבית, למרות גילי הצעיר, (27 ביום שישי הקרוב). אשמח לתרום ולעזור. בדפי האודות של מיזמי ויקי האחרים יש רשימת תפקידים כולל בירוקרטים ומפעילי מערכת. אם תרמה דוגמאת אביא בכיף. ליאת.משתמש:ליאתי בטורקיז 18:24, 11 באפריל 2007 (IDT)

מזל טוב לארנון ולמשפחתו

מזל טוב לך וללבנת להולדת הצאצא חוה 00:35, 23 באפריל 2007 (IDT)

גם ממני וממשפחתי. מזל טוב והרבה נחת. אבינעם 00:51, 23 באפריל 2007 (IDT)
תודה גם כאן על האיחולים!
ארנון הרשקוביץ 21:54, 24 באפריל 2007 (IDT)

יום הולדת שמח

לכל המשפחה.

Birthday cake.jpg

אבינעם 21:47, 24 באפריל 2007 (IDT)

תודה רבה על האיחולים!
ארנון הרשקוביץ 21:53, 24 באפריל 2007 (IDT)
מצטרפת לאיחולים, מזל טוב ליום ההולדת.
חוה 07:24, 25 באפריל 2007 (IDT)
בס"ד אני מוסיפה באיחור:קולולולולו, ליאת.משתמש:ליאתי בטורקיז 16:29, 27 באפריל 2007 (IDT)

הכנה לשינוי שם

שלום ארנון,

מה שלום כולם?

במסגרת ההכנות יש לתקן גם במדיה ויקי:Sidebar. בתודה, אבינעם 23:27, 26 באפריל 2007 (IDT)

תודה :-) אבינעם 17:34, 27 באפריל 2007 (IDT)

כבקשתך קישור לבלוג שלי

בס"ד היי ארנון אני לא יודעת איך כותבים בוט, אני מציעה שתפנה לאנשים בויקיפדיה שמתמצאים בנושא. הנה קישור לבלוג שלי: הנה הבלוג שלי. אגב, אני יודעת שאתה אוהב את שלמה ארצי, אז חלק גדול מהבלוג מוקדש לאלבומיו השונים. ליאת.משתמש:ליאתי בטורקיז 11:43, 1 במאי 2007 (IDT)

ראשית, תודה על הקישור. לקח לי קצת זמן להבין מה עומד אל מול עיניי, ואז נפל לי האסימון. אני איאלץ לאכזב אותך, אך האתר שהקמת אינו בלוג.
בניגוד למה שנהוג לחשוב, בלוג אינו מוגדר על פי תוכנו, אלא על פי הפורמט שלו. ההגדרה הזו, אשר נראתה חתרנית עד לפני זמן לא רב, מתחילה להיטמע בשיח האינטרנטי. כמו תמיד, אנחנו מפגרים אחרי אחינו דוברי האנגלית. שימי לב להגדרה ה"ישנה" לבלוג, המופיע בויקיפדיה העברית Wikipedia logo.png, ולעומתה להגדרה ה"חדשה" המופיעה באחותה הגדולהExternal link.png, ומותאמת כבר לרוח תקופתנו.
אני ממליץ, בהקשר זה, לקרוא היטב את מה שכתבה כרמל ויסמןExternal link.png בנושא, על מנת להבין מהו באמת בלוג.
ובלי קשר לכך, אני מצפה לעדכונים בויקי שהקמת, מעניין יהיה לקרוא.
ארנון הרשקוביץ 10:15, 3 במאי 2007 (IDT)
בס"ד תודה על ההבהרה חשבתי שזה בלוג, אתה לא איכזבת אותי, להיפך לימדת אותי ואני מודה לך על זה. מוזמן להירשם לויקי שלי, נרשמים כמו שנרשמים לכל ויקי אחר. ליאת.משתמש:ליאתי בטורקיז 17:26, 3 במאי 2007 (IDT)

תחזוקת אילנות

שלום ארנון. עניתי לך בשיחה:משפחת שרת: קשרים משפחתיים.

בעניין קרוב: התמונה תמונה:ManyCousinRelations.jpg, שנמצאת בבן דוד מדרגה כלשהי מוזח סובלת מפגעי ה-JPEG. האם תוכל להעלות אותה שוב, אבל עם דחיסה פחות הרסנית (כמו את התמונה תמונה:CousinRelations.jpg, הנמצאת בערך בן דוד, ושם הדחיסה נמוכה יותר). תמונות מסוג זה עדיף לשמור ב-PNG (או ב-GIF), אך לא בדחיסת JPEG, שמתאימה יותר לתצלומים. בברכה, אבינעם 13:28, 4 במאי 2007 (IDT)

תודה על ההערות. אטפל בדברים אלו בחלוף הלחץ המקומי הכבד שיש לי בימים אלו... ארנון הרשקוביץ 20:50, 4 במאי 2007 (IDT)

התרת פלונטרים

שלום ארנון,

תודה על התרת הפלונטר בשיחה:שמעון לוי, הרב מקאליש, פורדון ורוגוזנו. האם תוכל לעשות זאת גם בשיחה:תעתיק עברי של שמות יישובים#מחלוקת קשה!. תודה להתראות, אבינעם 13:25, 11 במאי 2007 (IDT)

תודה! אבינעם 01:41, 12 במאי 2007 (IDT)

JGeneWiki

מה זה? (ראה בדף המשתמש שלך). בברכה, אבינעם 11:16, 24 במאי 2007 (IDT)

חשבתי שאתה היית אחראי על החלפת כל המופעים של השם הקודם :-) בכל מקרה, החלפתי. תודה! ארנון הרשקוביץ 11:21, 24 במאי 2007 (IDT)
-:) בדפי משתמש העדפתי לא לגעת (בניגוד לדעתם של משתמשים אחרים ...) אבינעם 11:24, 24 במאי 2007 (IDT)

שמות אנשים בדפי משפחה

הי ארנון. התחלתי אתמול "להתלבש" על דפי המשפחה שלי (אשמח לשמוע הערות והארות). במסגרת זו הצצתי בדף המשפחה שלך על ישראל ומרים ליבמן. ראיתי שאתה מזכיר שם שמות ותאריכי לידה של אנשים חיים. האם אני טועה, או שהחלטנו לא לשלב אנשים חיים?

בנוסף, עד איזה רמה פותחים דף משפחה? פתחתי לסבא רבא שלי דף משפחה והתלבטתי אם לפתוח גם דפים לילדים שלו, כלומר לסבא שלי ואחיו.

Yehudad 11:03, 28 במאי 2007 (IDT)

היי, יהודה!
אכן, לא טעית. הזכרתי בשמם ובתאריך לידתם אנשים חיים, אך זה כל מה שכתבתי עליהם. התלבטתי אם גם זה מוגזם, ואשמח לשמוע דעות בנושא. בכלל, אני חושב שכדאי להתחיל לדון ברצינות בכללי אתיקה הנוגעי לפרסום הגנאלוגי המקוון, אך לכך דרוש, כמובן, דיון נפרד.
לגבי שאלתך השניה: עד לאיזה רמה פותחים דף אישי/משפחתי - התשובה היא, כמובן, עד לרמה שבה יש לך מה להגיד... אין טעם (לדעתי) לפתוח דף משפחתי על משפחה אודותיה כמעט ואין מידע. אם יש לך מידע ויש לך רצון וכוח - פתח דפים משפחתיים כאוות נפשך...
ארנון הרשקוביץ 11:08, 28 במאי 2007 (IDT)


באמת צריך לדון בנושא לעומק. אני אעלה את הנושא בשטעטל.

בכל מקרה אני לא הייתי כותב דבר על אנשים חיים, מעבר לשמם, אולי. זה נראה לי פגיעה בפרטיות. אני מניח שגם אתה נתקלת במחקר שלך באנשים שהעלימו או שינו את תאריך הלידה שלהם מכל מיני סיבות.

לגבי דף משפחה - דף של משפחה שאין עליה מידע יכול להפוך למעין יומן שבו מתועדים הפרטים שמתגלים עם הזמן... אבל זו רק דעתי...

Yehudad 12:41, 28 במאי 2007 (IDT)


לגבי דף המשפחה - אם מדובר בדף המסכם את הידוע לגבי המשפחה, הרי שהפורמט שלו הוא ככל דף משפחתי אחר. אם מדובר בדף אשר נועד לעקוב אחר התפתחות החיפושים אחר מידע שכזה - הרי שראוי שיהיה במדור לחיפוש קרובים, ואז סגנונו חופשי יותר ויכול להיות כמעין יומן מחקר. ארנון הרשקוביץ 09:52, 29 במאי 2007 (IDT)


האם, לצורך הדוגמא, דין משפחה שכתבה דפים רבים בהיסטוריה כדינה של משפחה אשר מה שידוע לנו עליה הוא שמות ההורים והילדים והמקום ממנו הגיעו?

Yehudad 11:15, 29 במאי 2007 (IDT)

מבחינת התיעוד במערכת - שתי המשפחות הללו בעלות זכות שווה לתיעוד. נראה לי שאם כל מה שידוע על משפחה הוא שמות ההורים, הילדים והמקומות - לא כדאי לפתוח עבורה דף נפרד, אלא להכניס אותה לדף של ההורים או של הילדים. ארנון הרשקוביץ 11:28, 29 במאי 2007 (IDT)

אלא אם כן זו משפחה מרובת ילדים... :-) נראה לי הכי פשוט לפתוח דפים כך שמבנה המשפחה יהיה ברור דיו. נראה לי בלאגאן יותר מדי גדול במשפחה מרובת ילדים להתחיל לפרט את כל הילדים, ואת הנכדים ועוד פרטים. לא נצא מזה... Yehudad 11:53, 29 במאי 2007 (IDT)

כל הכבוד

כל הכבוד על הפיצוח השיטתי של מציאת המשפחות ממיזם 'יקירי צפת חללי מלחמת השחרור‏'. יישר כח!חוה 11:57, 10 ביולי 2007 (IDT)

תודה על העידוד, חוה, אך אני מרגיש שלפנינו המקרים הקשים לפיצוח. אמנם, "רק" 6 מתוך 20 - אך עדיין יש דרך לעבור...
ארנון הרשקוביץ 12:32, 10 ביולי 2007 (IDT)

תבנית אדם

ארנון שלום, מאד יועיל אם משהוא יבנה את התבנית הנ"ל. כלומר תבנית שתכלול את הנתונים הבאים:תמונה, שם, שם משפחה, שם נעורים, הורים, אחים, וכדומה.

דבר נוסף, בעתיד שויקיגניה תתפתח אני צופה בעיות של התנגשויות בשמות כי בטח יהיו הרבה אנשים לדוגמא ששמם יהיה ישראל כהן מבודפשט. מה נעשה אז?

-- הודעה זו נכתבה על ידי המשתמש/ת Schachar שצריך לחתום.

אני לא בטוח שהבנתי מהי התבנית המוצעת, ולכן אשמח להבהרות לגבי הצעתך. בכל מקרה, כדאי להמשיך את הדיון הזה בשטעטל. ארנון הרשקוביץ 17:18, 2 בספטמבר 2007 (IDT)

הוספת קטגוריה לערך שלך על יעקב הכהן ומנוחה גיטל טרופ

שלום ארנון.

חוה הוסיפה קטגוריה חדשה היום: משפחות מירושלים. נראה לי מתאים להוסיף אותה לערך שערכת יעקב הכהן ומנוחה גיטל טרופ ?. ?מיכל 18:44, 27 בספטמבר 2007 (IST)
למען האמת, איני בטוח שזהו השיוך המתאים להם. ככל הנראה, התגוררו בני הזוג רק זמן קצר בי-ם. ארנון הרשקוביץ 09:54, 28 בספטמבר 2007 (IST)


captcha

עשיתי שינוי בתבנית והתבקשתי לכתוב את המילים שב captcha למרות שהייתי רשום וראיתי את שמי מתנוסס בראש הדף. חיים לוי 11:27, 18 במרץ 2012 (IST)

אני מנסה כבר חצי שעה לתקן משהו שאני כתבתי, באירוח שלי בפורום. אני לא מצליח. כל פעם שאני מנסה לשמור מופיע ה captcha שאני לא מצליח לקרוא אותה. ניסיתי גם בכרום וגם בפיירפוקס. בשניהם אני נמצא בפנים ושמי מופיע בראש הדף. חבל, יש לי שם די הרבה תיקונים לעשות ואני התייאשתי חיים לוי 22:20, 18 במרץ 2012 (IST)
מוזר. האם תוכל לשלוח לי במייל צילום מסך של מה שאתה רואה? ארנון הרשקוביץ 14:16, 19 במרץ 2012 (IST)
האם נפתרה הבעיה? חוה 20:07, 21 במרץ 2012 (IST)
טרם... ומה תובנותייך לגבי הספאם בימים האחרונים? ארנון הרשקוביץ 20:23, 21 במרץ 2012 (IST)
תודה על המאמץ. אני כרגע לא רואה שיפור ושמתי לב שלפעמים אני מנסה לחסום כתובת ip שכבר חסמתי בעבר - ממש מוזר. איך יכול להיות שמשתמשים בכתובת ip חסומה? חוה 20:32, 21 במרץ 2012 (IST)

אמוטיקון חיוך

משום מה האמוטיקון עולה רק בגודל 48 פיקסלים. אם מקטינים אותו נשארת רק המילה חיוך. יש לך דרך להקטין אותו? דבר נוסף האם ויקיגניה מקושרת ל commons? חיים לוי 12:55, 18 במרץ 2012 (IST)