שיחת משתמש:חייקין

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוך בואך למערכת ויקיגניה

שלום וברוך בואך למערכת ויקיגניה - הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית. המערכת החדשה הינה חופשית, שיתופית ופתוחה, כלומר כולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לערוך אותה. להלן מידע חיוני לתחילת השיטוט כאן:


 • סידור המערכת: מערכת ויקיגניה מחולקת לאגפים ולנושאים. החלוקה לאגפים הינה חלוקה של פורמט, וכל דף משויך לאגף אחד בלבד: ערכים, אנשים, מאמרים, מדריכים. החלוקה לנושאים הינה חלוקה של תוכן, וניתן (ומומלץ) לשייך כל דף לנושאים רבים. אל האגפים והנושאים (ושאר החלקים החשובים של המערכת) ניתן להגיע באמצעות תיבות הניווט בימין המסך.


 • עריכה: אם ברצונך להוסיף או לשפר ערך שקראת, ניתן ואף כדאי לעשות זאת. יש ללחוץ על לשונית "עריכה" בראש העמוד ולתקן כמיטב הבנתך. לפני שמירת השינוי מומלץ ללחוץ על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהשינוי שעשית תקין. חשוב ביותר להקפיד על כללי הכתיבה הגנאלוגית. כדאי עוד לפני כן לעיין בארבעת הצעדים, אשר יובילו אותך בשבילי המערכת. ניתן "לשחק" בארגז החול ולערוך בו נסיונות עריכה ככל הדרוש.


 • דיונים אודות ערכים: בראש כל דף מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה של הדף. שם ניתן לדון עם אחרים בתוכן הערך. לדף השיחה ניתן להוסיף נושא חדש בלחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש הדף. דיונים בנושאים שאינם קשורים לערך מסוים, וכאלו הדרושים לפני הוספתו של ערך - מקומם בשטעטל.


 • חתימות: במערכת ויקיגניה אין חותמים בגוף הערכים, אך חותמים בסוף כל הערה שכתבת בדף שיחה. כדי לעשות זאת, יש להוסיף ארבעה סימני ~ בסוף הטקסט שכתבת (כך: ~~~~), אלו יהפכו אוטומטית בשמירה לחתימה הכוללת את שמך וקישור לדף המשתמש שלך, בתוספת השעה והתאריך.


 • דפי משתמש והודעות אישית: השימוש במערכת ויקיגניה מחייב רישום (קצר וחינמי). לכל משתמש רשום יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". אל דף המשתמש ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש (למשל, כפי שמופיע בדף שינויים אחרונים). בדף השיחה של המשתמש אפשר להשאיר לו הודעות. המשתמש יקבל חיווי על ההודעה הממתינה. שימוש נבון בדפים אלו עשוי לקדם את המחקר הגנאלוגי ולאפשר תקשורת בין חוקרים בעלי עניין משותף.


לתשומת לבך: אין להכניס למערכת ויקיגניה חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו, ובנוסף - יש לציין מקורות אשר שימשו בכתיבתו של כל דף. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים. על זכויות היוצרים של הכותבים במערכת, ניתן לקרוא בערך המתאים בוויקיפדיה Wikipedia logo.png (אותם כללים חלים גם במערכת זו).


מומלץ, לפני הכל, לעיין בארבעת הצעדים שמסבירים אודות המערכת. אם ברצונך לשאול שאלה כללית הקשורה למערכת, או אם ברצונך להתייעץ לגבי הוספת דפים, יש לעשות זאת בשטעטל. יחדיו, ניצור את הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית.

כצעד ראשון להתנסות ולתחילת הפעילות, מומלץ לבנות דף משתמש


בהנאה!
חוה 15:46, 2 במאי 2007 (IDT)

שאלת קטגוריה למשפחת חייקין

שלום חייקין וברוך הבא :-)

יצרתי את הקטגוריה :משפחת חייקין משקלוב, בלארוס, אך נראה לי שאולי התכוונת למשפחת חייקין מקרלין, בלארוס. נוכל להמשיך בדף השיחה של האדמו"ר שיחה:האדמו"ר חיים חייקל. חוה 20:05, 2 במאי 2007 (IDT)

אהלן חוה. מדובר על בת של האדמו"ר שנשאה לרבי משה, וילדיהם נולדו בשקלוב. אני צאצא של בנם רבי יואל חייקין ואכתוב עליו בהמשך... כמובן שרבי משה, ואולי גם אשתו היו ילידי קרלין, אך ילדיהם שהיו הראשונים שנקראו חייקין על שם אב האשה דווקא, נולדו בשקלוב...

אהלן חייקין,

וואו אתה זריז, כל הכבוד! שמחה שהקטגוריה שפתחתי מתאימה.

ערב טוב, חוה 20:26, 2 במאי 2007 (IDT)

דף משתמש

היי חייקין. ברוך בואך :-) ראיתי שהתחלת להוסיף המון ערכים של בני משפחתך, אבל את הדף שלך שכחת...

דף המשתמש שלך אמור לתאר אותך, את המשפחות שאתה חוקר, לא לפרט עליהן. הפירוט יופיע בדפים המתאימים, תחת הקטגוריות המתאימות. תוכל להציץ בדפי המשתמש האחרים הקיימים בכדי לראות דוגמאות.

באם תצטרך נשמח לסייע בסידור הדפים.

בהצלחה,

Yehudad 10:50, 30 במאי 2007 (IDT)

תודה רבה יהודה:-) חייקין 10:53, 30 במאי 2007 (IDT)

תשובה

אשמח לעזור - אבל זה יהיה רק בתחילת השבוע הבא (אני יוצא לחופשת סוף שבוע). בינתיים לי יש שתי בקשות:

 1. כשפונים למשתמש אחר - רצוי ללכת לתחתית דף השיחה - אחרת זה נכנס לשיחה אחרת והשמחה רבה.
 2. תעיין בבקשה בויקיגניה:דפים לדוגמה ותראה מספר דוגמאות לעריכת דפי אישים, וכנ"ל בוויקיפדיה. יש פורמט די מקובל: פסקת פתיחה הכוללת: שם מודגש, (נולד 1828, בחלם פולין, נפטר ב-35 במאי בבויבריק), רב ופוסק (תאור כללי). לאחר מכן רצוי לפרט בצורה מסודרת. כדאי לתת ראשי פרקים (כך ==ראש פרק==, ולחלק לפסקאות.

בתודה ובהצלחה :-) אבינעם 23:48, 30 במאי 2007 (IDT)

תחינה

שלום, חייקין!

אני שמח לראות שאתה משתלב אט-אט במערכת, ולומד בכל פעם משהו חדש.

אנא ממך, אל תשתמש בקיצור מ.מ.ח או בכל קיצור אחר בטקסטים.

ארנון הרשקוביץ 21:29, 31 במאי 2007 (IDT)

שיוך לקטגוריה בדף המשתמש שלך

הי חייקין,

הסרתי שיוך לקטגוריה שמשום מה היה בדף המשתמש שלך . הדף לא אמור להיות משוייך לקטגוריה.בברכהחוה 18:24, 1 ביוני 2007 (IDT)

תחינה ובקשה

אנא ממך - ערוך את הדפים הרבים והחשובים שהוספת - הם ראויים לתוספת עריכה, לסידור, לחלוקה לסעיפים ולתוספת פרטים. ראה גם את דברי בשטעטל. בתודה ובברכה, אבינעם 00:48, 3 ביוני 2007 (IDT)

אבינעם שלום.
אין ספק שאתה צודק בהערותיך, אך תן לי מעט זמן להכיר טוב יותר את המערכת, ולנסות לשפר את הדפים.
פרט לכך, אשמח לכל שינוי מועיל שתערוך בכל אחד מהם...
חייקין 08:45, 3 ביוני 2007 (IDT)
שלום, חייקין!
אין ספק שתרומתך למערכת הינה בעלת פוטנציאל רב, אך כפי שציין אבינעם: בצורתם הנוכחית - הדפים שהוספת אינם מוסיפים לקורא כמעט מאום.
כיוון שאני רואה שאתה מנסה ללמוד ולומד כל העת, אשמח אם נוכל להסכים על אופן הפעולה הבא:
 1. בשלב זה, לא תוסיף דפים חדשים למערכת
 2. לגבי הדפים הקיימים - נסייע לך לערוך אותם בהתאם לאופי המערכת
ארנון הרשקוביץ 09:18, 3 ביוני 2007 (IDT)


הי חייקין.

ערכתי חלק מהדפים שהוספת. ברובם הוספתי בדף השיחה שאלות או פרטים להבהרה. אלו הם פרטים לא ברורים או פרטים חסרים שיש להשלים. אשמח להמשיך ולעזור בהדרכה והכוונה... :-)

Yehudad 10:08, 3 ביוני 2007 (IDT)

וורשנר

הי חייקין, אני זוכרת את בקשתך בעניין וורשנר - עקיבא איגר, ואם אמצא התייחסות אודיעך. אך נתקלתי השבוע בהפנייה לספר של וורשנר, בעניין יצחק מרגלית. כתוב בעניינו:

"עיין עליו וורשנר, 37".

 • האם אתה יודע מהו הספר המדובר?
 • האם הספר בידיך, ואם כן, התוכל לבדוק לי מה כתוב בעמוד 37 על יצחק מרגלית?

תודות, ט-א 18:03, 7 ביוני 2007 (IDT)

חייקין 18:21, 7 ביוני 2007 (IDT)לצערי איני יודע... חייקין 18:21, 7 ביוני 2007 (IDT)

שאלתי שאלה בשטטל, ואני מבקש התייחסות לשיטה שנקטתי לגבי צאצאי חיים רבינוביץ מז'טל חייקין 23:17, 7 ביוני 2007 (IDT)

מחלקת הגבייה

שלום לך,

להלן הצעה שאי-אפשר לסרב לה:

בהמשך לטיפול בצבי יעקב חייקין, אני מבקש שתבחר את אחד הדפים שכתבת, ותשפץ אותו על-פי הערות הצוות. כאשר הערך יהיה מוכן - אפשר יהיה להעביר אותו לביקורת ציבורית. האם זה מקובל עליך? אבינעם 22:11, 7 ביוני 2007 (IDT)

תודה לך. אני משפץ כל העת ופתוח לביקורת כל העת:-) כמות האינפורמצי אדירה... חייקין 22:19, 7 ביוני 2007 (IDT)

כרצונך :-) אבינעם 23:11, 7 ביוני 2007 (IDT)

בהמשך להצעתך, הייתי מבקש התיחסות לשיטת הדורות שנקטתי אצל חיים רבינוביץ מז'טל חייקין 23:29, 7 ביוני 2007 (IDT)

אכן שאלה קשה שאין לי עליה תשובה עדיין. בכל מקרה יהיה צריך לשנות את שם הדף, שכן הוא אינו עוסק בחיים רבינוביץ מז'טל. השינוי יעשה רק אחרי שיוחלט איך מציגים עץ משפחה. בברכה, אבינעם 00:43, 8 ביוני 2007 (IDT)

התראה לפני חסימה

שלום, חייקין!

אני מכיר את הידע הרב אשר ברשותך ומוקיר את תרומתך הרבה למערכת, אך אני נאלץ להתריע בפניך כי אם תמשיך להוסיף דפים באופן שאינו הולם את המערכת - איאלץ לחסום את אפשרות כתיבתך כאן.

המדובר בדפים אשר עלו כבר לדיון בשטעטל ובדפי שיחה שונים הצמודים לדפים שהוספת, ובין היתר:

ועוד כהנה וכהנה.

איני רוצה לפגוע בך או להוריד מן המוטיווציה שלך לתרום כאן, אך בדרך זו אין שום טעם בהוספת דפים למערכת, כיוון שתרומתם נמוכה ביותר.

אנא, אשר כאן קבלת הודעה זו, ויחדיו נחשוב על דרכי פעולה להמשך. בינתיים, אבקש ממך לא להוסיף דפים חדשים כלל, כיוון שבאלו הקיימים נדרשת עבודת עריכה רבה ביותר.

ארנון הרשקוביץ 10:06, 24 ביוני 2007 (IDT)

קבלתי ההודעה, ואתחיל למחוק הדפים...
חייקין 10:25, 24 ביוני 2007 (IDT)
לא בקשתי למחוק את הקיים, אלא להבין כיצד ניתן לשפרו על מנת להפכו ליעיל.
הנה נדון בסוגים השונים של הדפים בשטעטל, ונתחיל מדפי השושלת. לאחר קבלת החלטה שם, תוכל לערוך את אלו הקיימים על פי מה שיוחלט.
ובכל מקרה, אין מוחקים דף על ידי מחיקת התוכן שלו!!! אנא, אל תעשה זאת. דףי המיועדים למחיקה - יימחקו על ידי מפעילי המערכת.
ארנון הרשקוביץ 10:43, 24 ביוני 2007 (IDT)
עד שיוחלט, אני מעביר הכתוב לקבצים אצלי להערכה מחדש.
חייקין 10:48, 24 ביוני 2007 (IDT)
אתה יכול להעבירם למרחב האישי שלך כאן במערכת - כל דף על פי הפורמט שלו בדיוק (כולל שמו). אשמח להסביר לך כיצד לעשות זאת. אין טעם כעת בריקון תוכן הדפים, כיוון שהדף עצמו אינו נמחק מן המערכת! אנא, אשר כאן ואסביר לך כיצד לעשות זאת. ארנון הרשקוביץ 11:01, 24 ביוני 2007 (IDT)
אני מעביר לוורד, כך קל לי לעבוד. אם תחליטו על שיטה שתקובל עלי, אשיב לאחר עריכה מחדש.

בינתיים, עד שאערוך מחדש, אין טעם להשאיר שום דבר במערכת, מה גם שפה ושם אני מוצא טעויות.

חייקין 13:07, 24 ביוני 2007 (IDT)

מחיקת דפים מן המערכת

היי, חייקין!

אנא, הפסק לרוקן תוכנם של דפים!!!, הדבר פוגם במערכת. אם ברצונך להסיר דף כלשהו (שאתה כתבת) מן המערכת, אנא שתול בתחילתו את תבנית:נא למחוק. הדפים הללו יימחקו על ידי מפעילי המערכת בהקדם. ארנון הרשקוביץ 13:34, 24 ביוני 2007 (IDT)

לשנו

הי חייקין, תודה על המידע הנוסף עבור לשנו. הוספתי את "מפרוסיה באהבה" לרשימת המקורות, ואני בתהליך הטמעת המידע הנוסף בגוף הטקסט ובהערות שוליים. שבת שלום, אורית 12:12, 30 ביוני 2007 (IDT)