שיחת משתמש:ליאתי בטורקיז

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוך בואך למערכת ויקיגניה

שלום וברוך בואך למערכת ויקיגניה - הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית. המערכת החדשה הינה חופשית, שיתופית ופתוחה, כלומר כולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לערוך אותה. להלן מידע חיוני לתחילת השיטוט כאן:


  • סידור המערכת: מערכת ויקיגניה מחולקת לאגפים ולנושאים. החלוקה לאגפים הינה חלוקה של פורמט, וכל דף משויך לאגף אחד בלבד: ערכים, אנשים, מאמרים, מדריכים. החלוקה לנושאים הינה חלוקה של תוכן, וניתן (ומומלץ) לשייך כל דף לנושאים רבים. אל האגפים והנושאים (ושאר החלקים החשובים של המערכת) ניתן להגיע באמצעות תיבות הניווט בימין המסך.


  • עריכה: אם ברצונך להוסיף או לשפר ערך שקראת, ניתן ואף כדאי לעשות זאת. יש ללחוץ על לשונית "עריכה" בראש העמוד ולתקן כמיטב הבנתך. לפני שמירת השינוי מומלץ ללחוץ על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהשינוי שעשית תקין. חשוב ביותר להקפיד על כללי הכתיבה הגנאלוגית. כדאי עוד לפני כן לעיין בארבעת הצעדים, אשר יובילו אותך בשבילי המערכת. ניתן "לשחק" בארגז החול ולערוך בו נסיונות עריכה ככל הדרוש.


  • דיונים אודות ערכים: בראש כל דף מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה של הדף. שם ניתן לדון עם אחרים בתוכן הערך. לדף השיחה ניתן להוסיף נושא חדש בלחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש הדף. דיונים בנושאים שאינם קשורים לערך מסוים, וכאלו הדרושים לפני הוספתו של ערך - מקומם בשטעטל.


  • חתימות: במערכת ויקיגניה אין חותמים בגוף הערכים, אך חותמים בסוף כל הערה שכתבת בדף שיחה. כדי לעשות זאת, יש להוסיף ארבעה סימני ~ בסוף הטקסט שכתבת (כך: ~~~~), אלו יהפכו אוטומטית בשמירה לחתימה הכוללת את שמך וקישור לדף המשתמש שלך, בתוספת השעה והתאריך.


  • דפי משתמש והודעות אישית: השימוש במערכת ויקיגניה מחייב רישום (קצר וחינמי). לכל משתמש רשום יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". אל דף המשתמש ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש (למשל, כפי שמופיע בדף שינויים אחרונים). בדף השיחה של המשתמש אפשר להשאיר לו הודעות. המשתמש יקבל חיווי על ההודעה הממתינה. שימוש נבון בדפים אלו עשוי לקדם את המחקר הגנאלוגי ולאפשר תקשורת בין חוקרים בעלי עניין משותף.


לתשומת לבך: אין להכניס למערכת ויקיגניה חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו, ובנוסף - יש לציין מקורות אשר שימשו בכתיבתו של כל דף. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים. על זכויות היוצרים של הכותבים במערכת, ניתן לקרוא בערך המתאים בוויקיפדיה Wikipedia logo.png (אותם כללים חלים גם במערכת זו).


מומלץ, לפני הכל, לעיין בארבעת הצעדים שמסבירים אודות המערכת. אם ברצונך לשאול שאלה כללית הקשורה למערכת, או אם ברצונך להתייעץ לגבי הוספת דפים, יש לעשות זאת בשטעטל. יחדיו, ניצור את הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית.

כצעד ראשון להתנסות ולתחילת הפעילות, מומלץ לבנות דף משתמש


בהנאה!

חוה 16:24, 19 במרץ 2007 (IST)

בס"ד תודה רבה חוה, מקווה שאתרום, ליאת.[[משתמש:ליאתי בטורקיז]] 18:31, 19 במרץ 2007 (IST)


שמחה שהצטרפת
כל אחד יכול לתרום, צעירים ומבוגרים.
ברוכה הבאה :-)
חוה 20:30, 19 במרץ 2007 (IST)
בס"ד שוב תודה חווה, אשמח לתרום בהמשך בעז"ה, ליאת.משתמש:ליאתי בטורקיז

חתימה

שלום ליאתי,

הדרך הפשוטה ביותר לחתום היא באמצעות 4 סימני טילדה רצופים: ~~~~, בהצלחה. אבינעם 08:52, 10 באפריל 2007 (IDT) בס"ד היי אבינעם, תודה על התזכורת, אני יודעת שזו הדרך, פשוט עדיין לא התאמתי הגדרות כאן. אני חדשה פה. ליאת.משתמש:ליאתי בטורקיז 15:01, 10 באפריל 2007 (IDT)

מזל טוב

שלום ליאת

מזל טוב ליום הולדתך, עד מאה ועשרים.

חוה 18:07, 12 באפריל 2007 (IDT)

בס"ד תודה רבה חווה, למעשה זה יוצא מחר אבל כיף לקבל ברכות, תודה! ליאת.משתמש:ליאתי בטורקיז 19:45, 12 באפריל 2007 (IDT)
מזל טוב! אבינעם 01:17, 13 באפריל 2007 (IDT)
בס"ד תודה אבינעם, ליאת.משתמש:ליאתי בטורקיז 11:43, 13 באפריל 2007 (IDT)

מזל טוב גם ממני!

ארנון הרשקוביץ 14:20, 13 באפריל 2007 (IDT)

בס"ד תודה ארנון, ליאת.משתמש:ליאתי בטורקיז 15:11, 13 באפריל 2007 (IDT)

ברוכה השבה

שלום ליאתי, שמחה לראות ששבת לבקר בוויקיגניה. ברוכה השבה.חוה 16:38, 14 באוגוסט 2007 (IDT)

בס"ד תודה חוה. משתמש:ליאתי בטורקיז 11:54, 16 באוגוסט 2007 (IDT)

הודעה שהייתה במקור בדף המשתמש

תודה על הרצון הטוב

ליאתי שלום, תודה על הרצון לשפר את המערכת. חתימות משתמש מוסיפים בדפי שיחה ודיון בשטעטל וכדומה, אך לא בדפי התוכן של הערכים עצמם. לכן מחקתי את התוספת שלך (בתקווה שהבנתי טוב את מהות התיקון). אורית 21:41, 22 ביולי 2008 (IDT)