שיחת משתמש:Rimon

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
גרסה מתאריך 15:32, 27 באוקטובר 2016 מאת Rimon (שיחה | תרומות)

קפיצה אל: ניווט, חיפוש


ברוך בואך למערכת ויקיגניה

שלום וברוך בואך למערכת ויקיגניה - הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית. המערכת החדשה הינה חופשית, שיתופית ופתוחה, כלומר כולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לערוך אותה. להלן מידע חיוני לתחילת השיטוט כאן:


  • סידור המערכת: מערכת ויקיגניה מחולקת לאגפים ולנושאים. החלוקה לאגפים הינה חלוקה של פורמט, וכל דף משויך לאגף אחד בלבד: ערכים, אנשים, מאמרים, מדריכים. החלוקה לנושאים הינה חלוקה של תוכן, וניתן (ומומלץ) לשייך כל דף לנושאים רבים. אל האגפים והנושאים (ושאר החלקים החשובים של המערכת) ניתן להגיע באמצעות תיבות הניווט בימין המסך.


  • עריכה: אם ברצונך להוסיף או לשפר ערך שקראת, ניתן ואף כדאי לעשות זאת. יש ללחוץ על לשונית "עריכה" בראש העמוד ולתקן כמיטב הבנתך. לפני שמירת השינוי מומלץ ללחוץ על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהשינוי שעשית תקין. חשוב ביותר להקפיד על כללי הכתיבה הגנאלוגית. כדאי עוד לפני כן לעיין בארבעת הצעדים, אשר יובילו אותך בשבילי המערכת. ניתן "לשחק" בארגז החול ולערוך בו נסיונות עריכה ככל הדרוש.


  • דיונים אודות ערכים: בראש כל דף מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה של הדף. שם ניתן לדון עם אחרים בתוכן הערך. לדף השיחה ניתן להוסיף נושא חדש בלחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש הדף. דיונים בנושאים שאינם קשורים לערך מסוים, וכאלו הדרושים לפני הוספתו של ערך - מקומם בשטעטל.


  • חתימות: במערכת ויקיגניה אין חותמים בגוף הערכים, אך חותמים בסוף כל הערה שכתבת בדף שיחה. כדי לעשות זאת, יש להוסיף ארבעה סימני ~ בסוף הטקסט שכתבת (כך: ~~~~), אלו יהפכו אוטומטית בשמירה לחתימה הכוללת את שמך וקישור לדף המשתמש שלך, בתוספת השעה והתאריך.


  • דפי משתמש והודעות אישית: השימוש במערכת ויקיגניה מחייב רישום (קצר וחינמי). לכל משתמש רשום יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". אל דף המשתמש ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש (למשל, כפי שמופיע בדף שינויים אחרונים). בדף השיחה של המשתמש אפשר להשאיר לו הודעות. המשתמש יקבל חיווי על ההודעה הממתינה. שימוש נבון בדפים אלו עשוי לקדם את המחקר הגנאלוגי ולאפשר תקשורת בין חוקרים בעלי עניין משותף.


לתשומת לבך: אין להכניס למערכת ויקיגניה חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו, ובנוסף - יש לציין מקורות אשר שימשו בכתיבתו של כל דף. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים. על זכויות היוצרים של הכותבים במערכת, ניתן לקרוא בערך המתאים בוויקיפדיה Wikipedia logo.png (אותם כללים חלים גם במערכת זו).


מומלץ, לפני הכל, לעיין בארבעת הצעדים שמסבירים אודות המערכת. אם ברצונך לשאול שאלה כללית הקשורה למערכת, או אם ברצונך להתייעץ לגבי הוספת דפים, יש לעשות זאת בשטעטל. יחדיו, ניצור את הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית.

כצעד ראשון להתנסות ולתחילת הפעילות, מומלץ לבנות דף משתמש


בהנאה!
חוה (שיחה) 22:42, 4 באוקטובר 2016 (IST)

תודה על התוספות לוויקיגניה ובקשה

שלום רימון,

אני שמחה ומודה לך מאוד על התוספות המעניינות לערכים השונים בוויקיגניה וברוך הבא בשנית.

במיזם הזה אנחנו נוהגים להוסיף מקורות עם הוספת המידע או הכתיבה של הערכים, או ברשימת המקורות למטה או על ידי "הערות שוליים". הנושא חשוב במיוחד משום שבגנאלוגיה כל תאריך הוא העיקר כמו גם מקום הלידה, פטירה. הכול על מנת שהתיעוד יהיה אמין לחוקרים את שורשי המשפחות שלהם.

אם ברצונך לפתוח ערכים אודות אישים, אנשים פרטיים או כל נושא אחר שמעניין אותך נשמח מאוד.

בברכה ושוב תודה, חוה (שיחה) 09:36, 13 באוקטובר 2016 (IST) שלום איך מוסיפים קישורים ו הערות שוליים  ?

פיזה בית הקברות היהודי

שלום רימון,

תודה על כתיבת הערך אודות בית הקברות היהודי. במידה שהעתקת חלק מן הטקסט מאתרים אחרים יש להוסיף תבנית:ציטוט כמו גם מקור הציטוט אחרת יש לשכתב את מה שכתבת או למחוק אותו.

כנ"ל לגבי התמונה שהעלית. אשמח להוסיף לדף. חובה לציין מקור והאם הוא חופשי לשימוש.

מותר לערוך סיכום במילים שלך מאתרים בהם אתה רוצה להשתמש, אך לא להעתיק מילה במילה.

אנא אשמח לתגובתך כאן על מנת שנוכל להמשיך ולתקן הנושא.

דוגמאות לתבניות ציטוט.

http://wikigenia.org.il/index.php?title=%D7%AA%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%AA:%D7%A6%D7%99%D7%98%D7%95%D7%98

בברכה, חוה (שיחה) 09:03, 14 באוקטובר 2016 (IST)

שלום חוה

אני בקרתי בבית הקברות בפיזה. את התמונות צילמתי בעצמי אני מעוניין שישתפו את התמונות ומה שכתבתי באתר הזה וגם באתרי שיתוף אחרים כמה שיותר הרבה לתועלת הציבור( אך לא למטרות מסחריות)

אני עוד לא תפסתי איך עושים קישורים. האתר הזה לא כל כך ידידותי...

שלום רימון,
זהו אתר בסגנון ויקי ונכון לא כל כך קל בהתחלה להתרגל אליו. באתר שלנו חובה להביא מקורות למידע. כל החומר שהכנסת אודות רבנים לא נתת קישור מהיכן השנים והמידע בכלל וזה לא מקובל כאן. מבקשת שתציץ בדפים השונים ותראה כיצד אנחנו נוהגים. בכל סוף :דף יש רשימת מקורות בדרך כלל או הערות שוליים. אנחנו נוהגים לחתום בסוף כל שורה כך ~~~~ ארבעה סימני תילדה ברצף יוסיפו את חתימתך למה שכתב כאן בדף השיחה בדפים השונים שאחנו יוצרים איננו חותמים כמובן.
מבקשת שתנסה לעבור על החומרים שהוספת ובכל תחתית דף תוסיף את הקישורים למידע. אם תתקשה אני אשתדל לסייע, בברכה, חוה (שיחה) 20:31, 26 באוקטובר 2016 (IST)

שלום איך מוסיפים הערת שוליים או קישורים? חוה נראה לי שהבנתי את הבעיה, "אינטרנט אתרוג" פשוט לא מביא לי את האיקונים של הוספת קישור וכ"ו במקום שאמור להיות אייקונים, אצלי זה חלק. אך אם אני מצביע ולוחץ עם העכבר "על עיוור"- זה עובד... לכן אני צריך להתקשר אליהם שהם יפתרו את הבעיה.

בהצלחה במציאת הפתרון. הכנסתי את התמונה שצילמת לדף בית הקברות היהודי בפיזה.חוה (שיחה) 09:40, 27 באוקטובר 2016 (IST)

מקורות - חובה להוסיף לדפים

מבקשת וחוזרת ומבקשת להוסיף את רשימת המקורות מהם אתה לוקח את הנתונים לכל איש ואיש שהוספת עליו מידע בדף וינה לדוגמה כמו לשאר הדפים. תודה,חוה (שיחה) 13:35, 17 באוקטובר 2016 (IST)

אזהרה

מבקשת שתפסיק להציף את הדפים במידע ללא מקורות, אשמח אם תישאר כאן ותצמד לכללי המיזם ותתרום מהידע שלך. איני רוצה להגיע לחסימה שלך. חוה (שיחה) 09:44, 19 באוקטובר 2016 (IST)

נחסמת לשלושה ימים

למרות בקשה חוזרת שתפסיק להוסיף מידע לדפים ללא מקורות, המשכת בשלך לכן חסמתי אותך לשלושה ימים. אתה מוזמן להמשיך ולתרום לאתר שלנו, אך אך ורק לפי הכללים. אין להוסיף מידע לדפים ללא מ ק ו ר! .חוה (שיחה) 07:42, 23 באוקטובר 2016 (IST) מוזמן להתחיל ולהגיב כאן בדף השיחה לבקשות.חוה (שיחה) 07:43, 23 באוקטובר 2016 (IST)

משפחת ברלינגר

שלום רימון,

אם ברצונך לפתוח דף חדש אודות המשפחה תוכל לראות מדריך מצולם בוויקיפדיה ולפעול לפי ההסברים כאן במיזם למדריך .

אחר כך אסייע לך ליצור את הקטגוריות המתאימות. חוה (שיחה) 13:08, 27 באוקטובר 2016 (IST)

אפשרות נוספת לפתיחת דף, בסרגל בראש הדף במצב עריכה שלו בחר במשבצת השלישית דמוית השרשרת ובעזרתה בתוך הסוגריים המרובעים כתוב את שם הדף אותו אתה רוצה לפתוח (לא קטגוריה) ממש כך - ברליכינגן, חוה (שיחה) 13:18, 27 באוקטובר 2016 (IST) חוה תודה.