ההרשמה לאתר פתוחה. הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

ויקיגניה:השטעטל/ארכיון 6

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
< ויקיגניה:השטעטל
גרסה מ־08:06, 14 בספטמבר 2009 מאת חוה (שיחה | תרומות) (דף חדש: == קישור לוויקיפדיה == האם ניתן ורצוי לקשר מאתר זה לערכים קשורים בוויקיפדיה העברית? [[משתמש:ברי"א|ברי"…)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

קישור לוויקיפדיה

האם ניתן ורצוי לקשר מאתר זה לערכים קשורים בוויקיפדיה העברית? ברי"א 23:54, 6 באוגוסט 2008 (IDT)

ברוך בואך!
ודאי שניתן לקשר לוויקיפדיה. רצוי - כל מקרה לגופו. הנה דוגמה לערך עם קישורים לוויקיפדיה, כולל שתי התבניות הרלבנטיות, עבור: לשנו. שימ/י לב לקישור השונה בגוף התוכן למעלה (מופיעה צלמית ויקיפדיה), וכן למטה בקישורים החיצוניים. וכמובן, רצוי גם לקשר ערכים בוויקיפדיה לכאן. נשמח כמובן אם תתרום/תתרמי להרחבת הערכים כאן. בניגוד לוויקיפדיה, הדגש כאן הוא על הבטים הקשורים לגנאלוגיה יהודית. אורית 08:12, 7 באוגוסט 2008 (IDT)

בקשת עזרה

שמי אפרת ואני מבקשת עזרה בהמשך חיפוש העבר שלי מצד אבי.

לאבי קראו בנימין כהנא ולהורים שלו : אפרים-שמואל ומרים (בלקינד)כהנא. להורים של סבא שלי קראו יהויכין ועליזה (איני יודעת את שמ נעוריה). אני מבקשת עזרה במציאת הדורות הקודמים להם....בתוך משפחת כהנא. בתודה מראש אפרת.


ברוכה הבאה אפרת,
את מוזמנת לשאול את השאלה בפורום שורשים משפחתיים הקשור למיזם ויקיגניה. כאן אנו כותבים את התוצרים של המחקר ואילו בפורום אנו שואלים את השאלות על מנת להתקדם ולדעת על המשפחה. כדאי להוסיף בשאלה שתשאלי בפורום, את תעתיק השם בלועזית, שם העיירה ממנה היגרו גם כן בתעתיק לועזי, תאריכי לידה (אם לא ידועים, לכתוב בערך), מקצועות וכל מידע אחד שיכול לסייע לעזור לך. בהצלחה ואת מוזמנת להמשיך ולכתוב הן במיזם כאן והן בפורום בכיף. בברכה, חוה 09:06, 18 בספטמבר 2008 (IDT)

ר' טעבלי העס

מחפש מידע ביוגראפי על ר' טעבלי העס אב בית הדין במנהיים שהתנגד לפסיקת הרב ליפשיץ בפרשת הגט מקליווא, אשמח לקבל מקורות תודה

השהייה של יומיים בקבלת הודעה

ישנה השהייה של יומיים בקבלת הודעה על עריכות שנעשו בדף שכתבתי לתיבת הדוא"ל האישית. חוה 07:33, 3 בדצמבר 2008 (IST)

תבנית חדשה - הסבר לרשימות במאגר המידע

הוספתי תבנית [[תבנית:הסבר לרשימות]] חדשה ובה הסבר לרשימות השונות. אשמח לעזרה בתיקון הניסוח או בכל תוספת הסבר שיכולה לשפר את אחזור המידע. ניתן להיכנס לתבנית עצמה למצב עריכה ולשנות את הטקסט.

במידה שהנוסח מקובל אפשר להכניס את התבנית בתחתית כל דף בצורה הרגילה. תודה על כל עזרה, חוה 10:13, 13 בינואר 2009 (IST)

בעיה בהעלאת קבצים לשרת

לא ניתן כרגע להעלות תמונות לאתר. בברכה, חוה 10:53, 27 בינואר 2009 (IST)

בעיה בהעלאת קבצים עם סיומת PNG, חוה 11:19, 10 בפברואר 2009 (IST)

אקספלורר- כיסוי התפריט בצד ימין בעיה קשה

לא ניתן להגיע לתפריט בצד ימין: הן דף שינויים אחרונים, הן השטעטל, דפי העזרה וכו'. ציור העץ מכסה על הכל. מי שיכול לסייע בתיקון הבעייה יבוא על הברכה. כרגע מאוד קשה להמשיך ולכתוב במערכת, וסביר להניח שכל הנרשמים שמשתמשים בגירסה זו של אקספלורר, נתקלים באותה בעיה, לכן ככל הנראה לא ממשיכים לכתוב במערכת. חוה 08:29, 14 בפברואר 2009 (IST)

הי חוה,
באקספלורר גרסה 6 אין בעיה, וכך גם בפיירפוקס. אולי כדאי שתצייני על איזו גרסה את מדברת.
שבת שלום, אורית 09:43, 14 בפברואר 2009 (IST)


הי אורית,
תודה על התגובה המהירה. הבעיה היא באקספלורר 7. שבת שלום, חוה 09:47, 14 בפברואר 2009 (IST)

תבנית "דף זה של מערכת ויקיגניה דורש עיבוי, כדי להפכו למועיל יותר" לא תקינה

בכל דף שהיא מופיעה מתווספת לרשימת הקטגוריות קטגוריה שלא אמורה להתווסף: "תבניות". דבר נוסף שלא אמור להתרחש הוא שתחת הקטגוריה:תבניות נרשמים כל הדפים שבהם מופיעה התבנית הנ"ל. הסרתה של התבנית הנ"ל מבטלת את התופעות הללו. האנציקלופדיסט 07:36, 15 בפברואר 2009 (IST)

צריך כאן דחוף מתנדב שמבין במערכת ויקי. בברכה, חוה 08:12, 15 בפברואר 2009 (IST)


תיקנתי. זו היתה טעות שלי. כאשר שיניתי את רוחב התבנית ככל הנראה הוספתי גם קטגוריה. עכשיו נראה שהסתדר. חוה 13:17, 18 בפברואר 2009 (IST)
חן חן. כרגע היא נטולת שיוך לקטגוריה. האנציקלופדיסט 20:12, 18 בפברואר 2009 (IST)
חן חן על תשומת הלב וההערה. נראה שעכשיו סוף סוף הסתדר. אם תרצה לשנות את הקטגוריה, תוכל להיכנס לתבניות עצמן ולשנות את השיוך (לקטגוריה). לילה טוב ושוב תודה, חוה 20:43, 18 בפברואר 2009 (IST)

איטיות

האתר עובד אך הטעינה והריפרוש קצת איטיים. שבת שלום, חוה 14:21, 27 בפברואר 2009 (IST)

אני מאוד מקווה שבקרוב אוכל להעביר את הוויקיגניה לשרת אחר. המקום החלופי כבר מוכן. בכך, אני מקווה, גם יסתיימו הנפילות התכופות (יחסית) של האתר לאחרונה. ארנון הרשקוביץ 08:47, 1 במרץ 2009 (IST)


חדשות טובות, בהצלחה, חוה 12:10, 1 במרץ 2009 (IST)
יופי! מה יקרה עם הפניות קיימות מאתרים אחרים? אורית 11:58, 3 במרץ 2009 (IST)
בנתיים עד שארנון יענה. לדעתי תהיה הפניה מרכזית מהדף הראשי (כאן), לכתובת החדשה (עם השהיה והעברה אוטומטית, או אפשרות העתקת הכתובת החדשה ידנית). יום נעים, חוה 10:41, 4 במרץ 2009 (IST)
יש שתי אפשרויות לכך:
 • הפניה אוטומטית מהאתר הישן לאתר החדש (אולי לא לערך עצמו)
 • נסיון לאתר את האתרים המפנים וקישור מחודש שלהם
ארנון הרשקוביץ

פתיחת ויקיגניה למשתמשים אנונימיים

מה דעתכם לגבי פתיחת המיזם למשתמשים אנונימיים. בזמנו אמנם הוחלט שהמיזם יישאר סגור במיוחד משום שאין מספיק אנשים שיסייעו, אבל אני בכל זאת חושבת שהיגיע הזמן לפתוח את המיזם גם למשתמשים אנונימיים. ייתכן שישנם הרוצים לכתוב ולתרום, אך לא רוצים להיות מזוהים עם פורום "שורשים משפחתיים", או לחילופין לחשוף פרטים אודות המשפחות הנחקרות. נראה לי שלעשות ניסיון לא יכול להזיק, הרי תמיד אפשר לסגור זאת שוב ולשחזר. בברכה, חוה 11:45, 27 באפריל 2009 (IDT)

נדמה לי שעניין הזיהוי עם פורום "שורשים משפחתיים" הוא מחסום תפיסתי שראוי לנפצו. אני יודע שאני נושא על גבי חלק מן האשמה בכך, אך אולי האשמה היא בעצם זריעת הזרעים אי-שם בהתחלה. ראוי בהחלט להתווכח עם דפים המסכמים אירוחים בפורום - מקומם בוויקיגניה. אולי תכניהם חשובים, אך צורת ההגשה שלהם צריכה להשתנות. באותה מידה, דף המתעד את המשפחות הנחקרות מקשר תודעתית לפורום.
בכל מקרה, לדעתי הפתרון לניתוק הזיקה לפורום היא במיתוג מחדש של ויקיגניה, ואכן ראוי לעשות זאת. אם אכן תנותק הזיקה לפורום - הרי שאנו מעוניינים שאנשים "מבחוץ" יבואו ויכתבו כאן גם כן, וכדי לעשות זאת - צריך להבהיר בדיוק (ומחדש) מהי מטרת המיזם.
בקיצור, כיוון שממילא אני חושב שראוי לשנות את שם הדומיין של המיזם (שמו הנוכחי טומן בחובו קישור לאתר מסחרי, וגם אם האדם שמאחורי האתר המסחרי הוא הראוי שבראויים - הרי שהקישור הזה טיפה בעייתי), וגם לשדרגו ולהעבירו לשטח אחסון אחר - אולי אפשר גם לשנות את שמו (נושא שעלה כאן רבות), את המדיניות שלו (כתיבה אנונימית - כן או לא?), את העיצוב שלו, וכו'. בקיצור, לממש את כל מה שדיברנו עליו אז, בימי המשבר הגדול...
את ההעברה לאתר החדש אני רוצה להתחיל בעוד כשבוע, ואולי זה הזמן להקים וועדה חדשה שתרים את המיזם ותשווקו כפי שלא נעשה עד היום. אשמח לתגובותיכם.
ארנון הרשקוביץ 16:26, 3 במאי 2009 (IDT)


כל הנושאים שהעלית ראויים לדיון: הן הניתוק מן הפורום (מה לגבי כל המאמרים שנתרמו בזמנו לפורום ונמצאים כאן - הדפים שחברי הפורום כתבו, לאו דווקא האירוחים?) והן פתיחה למשתמשים אנונימיים. מאידך עדיין סבורה שהאתר יכול לשמש את חברי הפורום על מנת ליצבור את המידע הגנאלוגי הנחוץ, (לכתוב מאמרים בקלות רבה וללא צורך בסרבול של העלאה לשרת כפי שקיים כיום בתפוז).
תומכת בהחלט בהעברה לשרת עצמאי בעיקר גם משום הנפילות הרבות שלא כל כך תרמו למיזם, כמו גם השיוך לאתר מסחרי שמונע ממתנדבים להתאמץ ולכתוב וכן בשינוי שמו של המיזם.
בנוסף, לדעתי עוד לפני פתיחה בשווק צריך לשנות את הלוגו של האתר, כמו גם את הדף הראשי (לדעתי הרבה פחות מלל ויותר אייקונים פעילים, המאפשרים הקשה ומעבר לפורטל המתאים). כמו כן צמצום רציני של הקישורים מצד ימין (כל זה כמובן קשור לדיונים שבוודאי נערכו כבר?).
לצערי בזמנו לא יכולתי להשתתף בישיבה שנערכה בנושא, ובחודשיים הקרובים לא אהיה זמינה כל כך, בכל מקרה נשאלת השאלה אם המיזם מופרד מן הפורום האם כל אותם מתנדבים שבזמנו רצו לתרום והשתתפו בועדות השונות, ירצו לעשות זאת גם כעת.
נותנת בשמחה את ברכת הדרך לכל מה שתחליטו ואשמח לסייע בהמשך ככל שיידרש. חוה 19:29, 3 במאי 2009 (IDT)
אני יוצא מהנחה פסימית-אך-די-ריאלית שלא יהיו כמעט מתנדבים. גם אז, המעט שהיו - לא עשו כמעט דבר בוויקיגניה עצמה, אלא עסקו בענייני מהות. גם המהות הזו לא הוכרעה בסופו של דבר, מסיבות שונות.
כשמבינים את זה - כל מה שצריך הוא אדם אחד, שניים או שלושה שיחליטו שהם עושים. באין מתנדבים אחרים - הם גם יחליטו. אני מקווה שקול קורא שנפתח בפורום (או במקומות אחרים) יצליח לגייס אותם 3-2 אנשים, ואני מאוד מקווה שאת תהיי ביניהם.
בתוך כך, צריך להחליף את השם, את הלוגו, את הקונספט של ההיררכיה הכפולה (אני עדיין חושב שהוא חשוב, אך מבין שהוא קשה ליישום), את הסיבוכיות וכו'. הדבר היחיד שאי אפשר לשנות זה את אופן העבודה הבסיסי בסביבת מדיהויקי, שקשה לרבים. אבל אם נצלח את כל השינויים האחרים - אולי נוכל להתפנות סופסוף להדרכות ולעזרה.
אני מקווה כבר בשבוע הבא להעלות את האתר החדש, על מנת שנוכל להתחיל ולעבוד עליו, ואז נוכל להעביר את כל החומר לשם. אולי כדי לזרז את המעבר, כדאי יהיה להשבית את האתר הזה באופן זמני. ארנון הרשקוביץ 08:34, 4 במאי 2009 (IDT)
אני אסייע בשמחה, אך לא אהיה זמינה החל מאמצע שבוע הבא בשעות הערב לפחות לעשרה ימים, וגם אחר כך רק למעט זמן במשך היום (אם בכלל), כך שלא אוכל בחודשיים הקרובים לסייע במיזם עצמו בכל פעולה שהיא או בכל מה שקשור להעברתו. אהיה זמינה רק דרך המסרים של תפוז (או בסקייפ), להתייעצות במידה שהמיזם כבר לא יהיה באוויר (כל זאת משום שלא אהיה בארץ). כאשר אחזור אשמח להמשיך ולתרום במיזם.
חוה 09:01, 4 במאי 2009 (IDT)
חשוב לי בכל זאת לציין לפני שיוצאים בהצהרת בקשה להתנדבות: להוסיף ולבקש (בנוסף למומחים טכניים שיהיו מוכנים לקבל אחריות בנושא הפעלת המערכת), גם מתנדבים המוכנים לתרום בנושא המהות, אך לפי ארצות: מומחי פולין, מומחי רומניה, מומחי הונגריה, מומחי ליטא וכו', כמו גם מומחי עיצוב וגרפיקה. חושבת שמתן אחריות לאנשים יתן להם גם את ה"דרייב" לתרום לנושא. אחר כך ניתן כמובן יהיה להדריך אותם גם לכתוב במדיה הזו. חוה 09:37, 4 במאי 2009 (IDT)
מסכים בהחלט לכל דברייך, ומציע שנמתין לשובך. אנא, מסרי לי (כאן או במסר פרטי או בדוא"ל) מתי את צפויה לשוב לפעילות, וניערך בהתאם. ארנון הרשקוביץ 10:15, 4 במאי 2009 (IDT)
שלחתי. חוה 11:15, 4 במאי 2009 (IDT)

ויקיגניה - אתר חדש - חסרים דפים

הי לכולם,

שמחה שהמערכת שבה לפעול בשרת חלופי, תודה רבה לארנון ולמי שסייע!

בשיטוט אקראי נראה שנעלמו דפים בנושאי תוכנות גנאלוגיות, כמו גם שורת "חדש באתר" המובילה לדף ריק (אם כי הדפים המשוייכים לקטגוריה הזו כן קיימים במערכת).

ערכתי בדפים ונראה שהחלק הזה תקין. חוה

המשך--

חוזרת בי, נראה שבכל זאת הדפים בנושאי התוכנות קיימים במערכת, אם כי נתקלתי בדף ריק שהכותרת שלו:

Family Tree Maker (FTM)

חוה 17:50, 24 ביוני 2009 (IDT)

מאמר באנגלית בנושא אתרי ויקי - גנאלוגיים

מפנה למאמר בנושא אתרי ויקי גנאלוגיים, כיצד להשתמש באתרים הללו, בעיות ביצירת דפים, יצירת דפי משפחה, הפניה לאתרי ויקי ברשת (אנגלית). http://dkstaub.tripod.com/wikis.htm

חוה 18:10, 24 ביוני 2009 (IDT)

תבניות ליצירת דפים

אנא, הציצו בארגז החול כדי לבחון את האפשרות החדשה להוספת דפים באמצעות תבניות. נדמה לי שכך יהיה קל יותר למשתמשים לא מנוסים ליצור דפים בסיסיים. אם הולכים בכיוון הזה, צריך לחשוב על:

 • הנחיות ברורות שיופיעו בדף החדש שנוצר
 • קביעת הנתונים שיופיעו בתבנית

נדמה לי שאפשר להכין תבניות ל:

 • דף משפחה
 • דף עיירה
 • דף על שם משפחה
 • דף על אדם

(משום מה, יש לי תחושה ששני האחרונים הם פחות פופולריים, ואולי אף לא נחוצים בשלב הראשון) ארנון הרשקוביץ 10:32, 25 ביוני 2009 (IDT)


מצויין!
מקווה שיסייע למשתמשים ליצור דפים בקלות רבה יותר. חוה 08:06, 26 ביוני 2009 (IDT)

includeonly

ישנה בעיה בדפים שונים .האם ייתכן שהוספתי משהו לתבניות שגרם לזה? [משתמש:חוה|חוה]] 08:12, 26 ביוני 2009 (IDT)

הסרתי את השיוך לקטגורית תבניות ונראה שעכשיו הבעיה הסתדרה.חוה 08:40, 26 ביוני 2009 (IDT)

אני לא בטוח שדווקא השיוך לבנית היה הבעיה, אלא חלק מן התגים שהקיפו אותו. ארנון הרשקוביץ 08:51, 26 ביוני 2009 (IDT)
מניחה שאתה צודק, אך מכיוון שאיני שולטת היטב בנושא התבניות עדיף אולי שלא אגע בזה כרגע בשנית. חוה 08:55, 26 ביוני 2009 (IDT)

נושאים לטיפול

מנסה להעלות מספר נושאים שנראים לי חשובים לטיפול - לאו דוקא לפי סדר חשיבות.

נושאים לטיפול:

תבנית:ברוך הבא

צימצום ההסברים בדף התבנית הראשי, ופירוט הנושאים בדפים המקושרים? או להשאיר המצב הקיים.

כל הממשק למשתמשים החדשים צריך, לדעתי, להשתנות, ולהיות הרבה יותר ידידותי. גולש צריך להגיע לאתר ולהבין מיד במה האתר יכול להועיל לו, איך להשתמש בו, ובהמשך - איך הוא יוכל להועיל לאתר. ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)

האם פורטלים לפי מדינות?

לא בטוח. פורטלים נוספים שאולי ראוי להקים:
 • אנשים ומשפחות
 • תוכנות עזר
 • מחקר באינטרנט
 • היסטוריה
 • גיאוגרפיה (האם להקים פורטל נפרד לכל מדינה?)
ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)
מציעה לוותר בינתים על פורטלים לפי מדינות. בסך הכל הקטגוריות ימשיכו למלא את תפקידן, ובשלב ראשון עדיפה פשטות. אורית 20:54, 29 ביוני 2009 (IDT)
מקבלת את עקרון הפשטות .חוה 22:48, 29 ביוני 2009 (IDT)

דף כניסה ראשי - מראה

בהחלט! ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)
הערה אחת שלי, בניווט לפי אגפים, שנמצא בדף הכניסה, מתחת לכותרות ישנם סמלים, ולתומי חשבתי שלחיצה על הסמלים תכניס אותי לתוך האגפים, אך זה מוביל רק לעמוד ששייך לסמל הזה. מן הראוי איך שהוא לפעול, שגם הסמלים עצמם יהיו קישור לאגפים.--בני 15:31, 8 ביולי 2009 (IDT)
תודה על ההערה. בזמנו המערכת לא אפשרה שיוך תמונה לקישור. אני מאמינה שכיום עם השדרוג גם קישורים כאלה ניתן יהיה לעשות. חוה 17:21, 8 ביולי 2009 (IDT)

תפריט צד ימין - מראה

מובן שהניווט לפי נושא/אגפים ייעלם לחלוטין עם היעלמות ההיררכיה הכפולה הזו, כפי שדנו בנושא כבר בעבר. ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)

זכויות יוצרים

הבעיה היחידה היא לגבי דפים שהיו בעבר במדריך לגנאלוג המתחיל או במאמרי הפורום. יתר הדפים - דינם כדין כל דף במערכת מבוססת-ויקי. לגבי הראשונים - ייתכן וצריך לבקש אישור מחדש (ובדיעבד ובאיחור-מה...) מן הכותבים, ואולי אף להגן עליהם מפני עריכה. ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)
אי אפשר להגן על המדריכים מפני עריכה, כי הם משתנים עם הזמן. ובהזדמנות זו יש לי בעיה - אחרי החתימה של ארנון אני לא מצליחה להוסיף נקודותיים ולעבור לכיוון עברי מימין לשמאל. לכן גם הטקסט שלי לא נדחק שמאלה אורית 20:54, 29 ביוני 2009 (IDT) (עכשיו הוא כן... אני לא נתקלתי בבעיה כזו, אולי היא לוקאלית בגלל הגדרה כלשהי במחשבך. ארנון הרשקוביץ 21:28, 29 ביוני 2009 (IDT))
במידה שלא מגינים על המדריכים מה שגם בעיני הגיוני יש צורך לבקש במפורש לשחרר את המאמר לעריכה ממי שיצר אותו בדיוק כפי שנעשה בנושא כותבי המאמרים המקצועיים לפורום (המאמרים מוגנים לעריכה). חוה 00:33, 30 ביוני 2009 (IDT)
רעיון נוסף - במידה שלא יתווספו תגובות בנושא זכויות היוצרים בשטעטל, כדאי להוסיף לתבנית בדפים הנדונים (אלו שהעברנו מהפורום) הערה: שכל המעוניין להסיר את הדף מן המערכת ו/או שאינו מעוניין שיערכו את הדף - לפנות בבקשה למפעילים/בירוקרטים להסרתו. חוה 09:37, 9 ביולי 2009 (IDT)
לא נראה לי - זה מעורר תחושה של אי-רצינות. מאחר שמדובר במספר כותבים קטן מאד, אם אינני טועה, אז אפשר פשוט לבקש מהם לאשר את הפרסום. אורית 16:45, 9 ביולי 2009 (IDT)
אין בעיה לבקש אישור ממי שבקשר ונמצא מדי פעם בפורום, אך נראה לי שחלק מן הכותבים עזבו ולכן ייתכן שתהיה בעיה לאתרם.חוה 16:53, 9 ביולי 2009 (IDT)
אני לא חושב שיש בעיה לאתר את האנשים. אפשרות נוספת היא להחזיר את המאמרים לפורום, ולהיעזר בחומר מתוכם - תוך שמירה על כללי הציטוט הראוי וההוגן - בדפים בוויקיגניה. ארנון הרשקוביץ 20:47, 9 ביולי 2009 (IDT)
אפשר להחזיר את המאמרים לפורום, אך לא ניתן יהיה לעדכנם כמו למשל דף JRI. אם אפשר לאתר את האנשים, הכי טוב ולכן מציעה שנטפל בנושא אפילו בימים הקרובים כדי להסיר עול (הנושא ממש מטריד אותי והייתי רוצה לגמור עם זה).חוה 05:27, 10 ביולי 2009 (IDT)
שוב יש עירבוב בין מאמרים ומדריכים, אשר אינו רצוי. לגבי מדריכים - אם אין אישור לעידכון שוטף, אז אי אפשר להכלילם. לגבי מאמרים - די באישור פירסום. אני רואה בעייתיות בכפילות מול הפורום בנושא מדריכים. למשל, מדריך ה-JRI בפורום, ככל הידוע לי, אינו מעודכן כלל. לא נראה לי סביר להמשיך ולתחזק את הכפילות. אורית 07:53, 10 ביולי 2009 (IDT)
אני חושבת שיש דמיון רב בין מדריכים למאמרים משום שגם מאמרים ניתן לעדכן עם הזמן, לדוגמה המאמר על בתי קברות בהר הזיתים שאם אינני טועה נוספו בו פרטים שלא היו קיימים במאמר המקורי. אני בהחלט חושבת כמוך שיש בעייתיות בכפילות של מדריכים בפורום וכאן ולכן כדאי לסיים את הנושא. מציעה שננסח מכתב ונשלח לאנשים הנוגעים בדבר. אחר כך נהיה יותר חכמים.חוה 07:58, 10 ביולי 2009 (IDT)

מפעילי מערכת

נדמה לי שצריך לבצע שרשרת מינויים של אנשים שיירתמו למשימה. ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)
אכן כן ואולי בעקבות כך גם ירתמו לתרום למערכת.חוה 22:48, 29 ביוני 2009 (IDT)

7.האם לפתוח את המערכת למשתמשים אנונימיים?

נכון לעכשיו, דעתי שלילית, אבל אשמח לשמוע טיעונים כנגדה. ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)
אני סבורה שישנו סיכוי שתורמים אנונימיים יסכימו לתרום הרבה יותר מאשר באופן גלוי, בעיקר משום החשש שרואים כאן מיד כל טעות וחוסר הרצון להיחשף בשל כך. מאידך זה עלול להביא גם טרולים למערכת. חוה 00:37, 30 ביוני 2009
באופן עקרוני אני מתנגדת לאנונימיות. אני גם לא משוכנעת שהטיעון של חוה יוכיח את עצמו. מצד שני, אם לא ננסה - לא נדע... כך שניתן לשקול לפתוח את המערכת לתקופה מוגבלת, ולראות אם זה אמנם משפיע. אורית 16:48, 30 ביוני 2009 (IDT)

חדש באתר

חדש באתר האם להשאיר? או שבמערכת החדשה אינו נחוץ.

"חדש באתר" הוא מצוין, אך הוא מצריך תחזוקה שוטפת רבה. אולי כדאי לחשוב על משהו אחר שיצביע על החידושים. ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)
אני תומכת ב"חדש באתר", כל עוד יש מי שמעדכנת זאת...אורית 20:54, 29 ביוני 2009 (IDT)
מוכנה להמשיך ולעדכן כל עוד אוכל לעמוד בקצב ואולי בהמשך במידה שתהיה עבודה גדולה יותר, יוכלו גם אחרים להצטרף ולעדכן.חוה 22:48, 29 ביוני 2009 (IDT)
חוה, אנחנו כבר ב-10 ביולי... אורית 07:55, 10 ביולי 2009 (IDT)
יודעת:-) עדיין לא הספקתי לעדכן את הדף (תסלחי לי הג'ט לייק), אך הכנתי אותו כבר אתמול בלילה.חוה 08:06, 10 ביולי 2009 (IDT)

דף המשפחות הנחקרות במערכת - האם מתאים למערכת או ששייך בבלעדיות לפורום ועל כן להסירו מכאן?

לעניות דעתי, לא מתאים בצורתו הנוכחית. גם דפים אחרים העוסקים ישירות בפורום (ואת רובם אני העליתי בזמנו, דוגמת סיכומי אירוחים ומפגשים) צריכים להשתנות, לדעתי. ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)
משום מה הושמט הנושא - דף המשפחות הנחקרות במערכת. אורית 08:40, 30 ביוני 2009 (IDT)
גם אני לא אוהבת את הדף הזה. בסופו של דבר החיפוש בפורום נותן תשובה לא רעה בכלל. אורית
מקבלת ומבחינתי אפשר להסירו.חוה 22:48, 29 ביוני 2009 (IDT)
למרות שישנם שסבורים אחרת ולכן כדאי להחליט סופית במפגש שיתקיים.חוה 00:33, 30 ביוני 2009 (IDT)
אני רואה זאת בצורה שונה. מבחינתי, הדף הנ"ל לא קשור דווקא לפורום. זהו תיעוד של המשפחות הנחקרות על ידי חוקרים בארץ ובעברית ומכאן יחודו. זוהי רשימה יותר נגישה לציבור דובר העברית מאשר חיפוש ברשימה ב JG. למה להגביל הרשימה רק לחברי הפורום? חיפוש בפורום יכול לת תשובה להרבה מהערכים המןפיעים בויקיגניה. האם זו סיבה להסירם? carmelra 00:04, 14 באוגוסט 2009 (IDT)
תודה על תגובתך בנושא. חוה 08:10, 14 באוגוסט 2009 (IDT)
דף המשפחות הנחקרות בוויקיגניה וודאי שאינו "שייך" לפורום, ואין צורך להסתכל עליו כך. ואם כך - נשאלת השאלה, האם יש צורך בדף אחד מרוכז ובו רשימת שמות המשפחה הנחקרים על ידי חברי ויקיגניה? אישית, אני חושב שהכנסתם במסגרת של דף לא בהכרח יעילה, והייתי שמח אם את המאמצים שאמורים החברים להשקיע בעדכון הדף - ישקיעו בעדכון פרטיהם ב - JewishGen. ובכל זאת, גם למאגר עברי כלשהו יש חשיבות, אך נדמה לי שצריך להגדיר היטב את מטרתו, כדי להבין איך לבנות אותו. ארנון הרשקוביץ 09:42, 14 באוגוסט 2009 (IDT)

האם הדפים מאתר עיתונות יהודית היסטורית שייכים למערכת או שיש להסירם?

לדוגמא הדף הבא: רשימה מבוקרשט, רומניה - 1/07/1874

דפי הרשימות הם בעלי ערך עצום, אך ייתכן וצריך לחשוב על שיוך שלהם שיקל על השימוש בהם. אפשרות אחרת היא להקים אתר-שכן שיעסוק בתיעוד רשימות ומאגרי מידע (ובו, למשל, יוזן הטקסט המלא של החוברת "דרישות שלום...". ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)
ברור שעדיפה תשתית שמאפשרת חיפוש במתכונת ג"ג, והכי טוב - כזו שקולטת קבצי אקסל. אך אם מדובר בטכנולוגיה סבוכה כדוגמת זו שכאן - חבל בעיני להפריד. אורית
דעתי כדעתך ואני סבורה שעדיף אם אפשר לרכז בסביבה אחת, למרות שלא ניתן לחפש לפי סאונדקס. חוה 00:33, 30 ביוני 2009 (IDT)
פתרון אפשרי הוא לרכז את הרשימות הללו - ורשימות שונות - בפורטל:רשימות, שיהיה דומה לפורטל:ארכיונים (ולאחרים שיקומו), ויאפשר עיון בכל מיני סוגי רשימות, לפי כל מיני חתכים. אנא, זיכרו כי כיום ניתן בקלילות להפוך כל טבלה במערכת לכזו הניתנת למיון (וייתכן שאפשר לעשות זאת באופן גורף לכל הטבלאות במערכת - טרם בדקתי זאת, אך אני גם לא בטוח שזה רצוי).
לגבי חיפוש ברשימות - ברור שהצעתי זו אינה פותרת את העניין, אך ממילא לא נראה לי שאפשר לשלב חיפוש סאונדקס בעברית במערכת. פתרון אפשרי לעניין זה (אם כי "עלות" תחזוקתו - במונחים של טירדה - נדרשת לעוד קצת חשיבה) הוא הרכבת דף אשר יכיל את כל שמות המשפחה מכל הרשימות, ויכלול הפניות לרשימות בהן מופיע כל שם. דוגמא לכך הוא השמות המאוחד של אבותינו (כמובן, ללא יישום אופצית היישום, שכל כל הרשימה תהיה גלויה וניתנת למיון; נסו לחפש בדף אליו קישרתי שם כלשהו). אותו פתרון מיושם גם באתר Sephardim.com (קישרתי לדף השמות המתחילים באות H, רק לצורך הדוגמא).
ברור שיישום פתרון של דף המרכז את כל השמות מן הרשימות במערכת מצריך עדכון שלו בכל פעם שמתווספת רשימה. נדמה לי שהמשימה לא בהכרח קשה, כיוון שאפשר לחשוב על היישום הבא:
 1. המקור לדף ינוהל בקובץ אקסל (צריך לחשוב אילו עמודות יהיו בו)
 2. בכל פעם שתצטרף רשימה חדשה, תתווספנה שורותיה לקובץ האקסל, והוא ימויין מחדש
 3. האקסל יומר לטבלת ויקי בלחיצת כפתור פשוטה (טוב, אולי בשלוש לחיצות...)
באופן זה, הדבר היחיד שצריך לדאוג לו הוא פורמט אחיד של הכנסת השמות (ובפרט, ציון שם המשפחה לפני השם הפרטי)
ארנון הרשקוביץ 23:51, 9 ביולי 2009 (IDT)
הקישור לאבותינו לא עובד כך שלא ירדתי לסוף דעתך. משום מה פתרון דף האקסל נראה לי מסובך ומסורבל אבל לא ניסתי כך שלא יכולה לחוות דעה.חוה 05:56, 10 ביולי 2009 (IDT)
הנה קישור מעודכן לאבותינו (אנא, התעלמי מהפיצ'ר של החיפוש בחושבך על יישום הרעיון כאן). ארנון הרשקוביץ 07:00, 10 ביולי 2009 (IDT)
משום מה נראה לי מסובך, ובמצב כזה אולי באמת כדאי למצוא תוכנה שתרכז לנו בקלות רבה יותר את הרשימות. חוה 08:03, 10 ביולי 2009 (IDT)

דפים שנפתחו לפני זמן רב וננטשו באמצע העבודה - מה גורלם? האם הם אמורים להיות במרחב האישי או במרחב הציבורי?

נדמה לי שלגבי כל הדפים הקיימים במערכת, צריך לבצע שני דברים:
 1. שיוך מחודש לקטיגוריות, על פי ההיררכיה החדשה עליה יוחלט
 2. מיונם ל"טובים" ול"זקוקים לשיפור לפני שנשארים במערכת"
(את המיון מסעיף 2 אפשר לבצע על ידי שיוכם לקטיגוריה של "דרוש שיפוץ" או משהו כזה, או על ידי העברה למרחבים אישיים). ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)
חוה 19:49, 29 ביוני 2009 (IDT)
אחרי שהוספתי את הערותיי, רציתי רק לומר שלמרות שכל הנ"ל נראה כהרבה עבודה, אני מאמין שעם צוות של 5-4 אנשים, אשר יסכים על מדיניות (אולי על ידי מפגש אחד פנים-אל-פנים) נוכל להשתלט על הכל די במהירות. אני זמין למשימה החל משובי מחו"ל. ארנון הרשקוביץ 20:34, 29 ביוני 2009 (IDT)


חושבת שניתן בעזרת חמישה אנשים לעבוד על קידום ויקיגניה, אך מצד שני אני בתחושה שאנו שוב לא משתפים מספיק את הקהל והחברים מבחינת קבלת החלטות. לכן אני לא שלמה עם זה שהמערכת כרגע סגורה ותתקנו אותי אם אני טועה בבקשה. חוה 05:07, 30 ביוני 2009 (IDT)
גם לי נדמה שהלקח של הפעם הקודמת הוא לוותר על סודיות. לא צריך להשיק בחגיגיות, אבל כן להציג את הקישור בפורום ולאפשר למעוניינים להצטרף ולשוטט.אורית 16:48, 30 ביוני 2009 (IDT)
לגבי המאמץ המרוכז - בלי קשר להיותי נציגת פולניה באזור, אני סקפטית... אני חושבת שיהיה קשה מאד למצוא אנשים בעלי כישורים שיסכימו למאמץ מרוכז. בנוסף, בחלק מהתחומים תהליכים אבולוציונים יהיו הרבה יותר טובים. בהעדר משוב משתמשים, הכיוון עלול להיות שגוי. לכן לדעתי יש לצמצם את השינויים למינימום הנדרש, ולשאוף לשיפור מתמיד לאורך זמן. והמנטרה: פשטות. אני מודה שהתבניות הצצות חדשות לבקרים פשוט מאיימות עלי. אורית 08:48, 30 ביוני 2009 (IDT)

נוסע לשבוע

אני מאוד מקווה שבשובי, בעוד ימים ספורים, נוכל לארגן מפגש פנים-אל-פנים ולסגור את כל הנושאים הדורשים דיון. אני באמת מאמין שרובם ניתנים להכרעה מהירה. יש לי תחושה שהוויקיגניה בגלגולה החדש תשרת היטב את הקהילה הגנאלוגית. אני רק מקווה שלא אתבדה... ארנון הרשקוביץ 22:18, 29 ביוני 2009 (IDT)

נסיעה טובה. ייתכן שמפגש פנים אל פנים יסייע לסגור נושאים, אך אם לא יהיו לפחות עוד מספר משתתפים שמוכנים להכנס למערכת ולהתחיל לעבוד, חזרנו לדעתי למצב ההתחלתי והלא רצוי. חוה 00:37, 30 ביוני 2009 (IDT)

נסיעה טובה למרות שתקרא את זה אחרי שתחזור. אני מקווה שאצליח ללמוד את המערכת. חיים לוי

אני בטוחה שתצליח! אורית 14:53, 30 ביוני 2009 (IDT)
ברוךהבא חיים לוי! אתה כבר מצליח,חוה 19:58, 2 ביולי 2009 (IDT)

בעיות עם IDT

אני מסתבכת בכתיבה ימין שמאל לאחר ה-IDT שבסוגריים. זה לא קורה תמיד - לפעמים השרשרת מופיעה באופן תקין, אך לפעמים הסוגריים שלה משובשים ומתחתיה אני לא מצליחה לעבור לעברית. במקרה אחד בנושא הקודם מחקתי את ה-IDT.

ובכלל, מה זה ה-IDT הזה? אורית 14:52, 30 ביוני 2009 (IDT)

יש לי בעיה דומה כאשר אני מנסה להוסיף ליד שם באנגלית מילה בעברית בדף שכבר קיים. המערכת לא מאפשרת לי להציב את הסמן ליד המילה במקום כלשהו, ואני חייבת להציבו על האות האחרונה בשורה. רק בצורה כזו ניתן לכתוב משהו.חוה 18:22, 4 ביולי 2009 (IDT)

ניתוקים - חוסר תגובה של המערכת

נתקלתי בשעה האחורנה בחוסר יכולת להכנס לוויקיגניה. האם רק אצלי? חוה 16:54, 9 ביולי 2009 (IDT)

אם מישהו נתקל בבעיה כלשהי עם האתר - אנא, שימרו צילום מסך של הודעת השגיאה והעבירו אותו אליי. ארנון הרשקוביץ 20:48, 9 ביולי 2009 (IDT)