שלחו מייל ל- emailwikigenia@gmail.com כדי להירשם לאתר כדי לערוך

חיפוש קרובים - דבר, 13/2/1953

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
גרסה מתאריך 08:46, 31 באוגוסט 2020 מאת חוה (שיחה | תרומות)

(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

המדור לחיפוש קרובים מתוך עיתון דבר 13 בפברואר 1953.

השמות

מחפש את אחי מנדל בן יעקב ליפשיץ שגר עם משפחתו לפני המלחמה העולמית השניה בולודבה (במקור כתוב בלודבה), פולין; מי שמכיר אותו או יודע אודותיו או את בני משפחתו, יפנה־נא אל: אטקה וייס, ת"א רח' מרכז בעלי מלאכה ‭ 7‬

גיטל ז'יטא מחפשת משפחה מפרצ'ב (פולין) בעלת משק ופרדסן ברחובות. לפנות סניף , דבר רחובות.

מחפשים את נטע שקולניק ממחוז קיוב (נגר (מקצוע) לפי מקצועו. בא לארץ 1925 ואשתו טובה רבינוביץ מבסרביה. מחפשת אותה פסיה גרינברג-פירגובסקי מונטיבידיה. לפנות: תל־אביב רח' רופין ‭ .35‬דירת שיננזון.


הסבר לרשימות

הרשימות במאגר המידע לקוחות מתוך אתר עיתונות יהודית היסטורית.

חלק מהרשימות מתייחסות לאליאנס - הן מנויים לבולטינים השונים הקשורים לאליאנס, והן אנשים שתרמו באופן פרטי לחברה. כמו כן יכולים להופיע שמות של חברי ועדות באליאנס. בעיתונים האחרים שאינם קשורים לאליאנס, כמו עיתון הלבנון או המגיד, מדובר ברשימות תורמים לעניי ארץ ישראל או לנפגעי אסונות שונים בקהילות בעולם.

בנוסף ישנן רשימות המתייחסות למדור לחיפוש קרובים שהתפרסם בעיתונות והנוגע למחפשי קרובים מתקופת השואה.

הגעה למקור

  • לרוב ניתן להגיע למקור על ידי הקשת אחד משמות התורמים הכתובים ברשימות השונות, ובחירה בחיפוש של התאריך המדוייק המצויין בכותרת הדף. יש צורך בדיפדוף בעותק העיתון המלא (הניתן לצפייה במקוון באתר) על מנת להגיע לרשימות עצמן. זאת משום שתוצאת החיפוש מובילה לעתים לעמוד כלשהו בעיתון, ולא לעמוד המבוקש.
  • לעתים חיפוש שם אקראי אינו מניב תוצאות, ויש לנסות ולחפש שם אחר.
  • הערה: שמות העיירות במקור לרוב כתובים ביידיש בעיתונים המגיד והלבנון.
  • לא ניתן להגיע בחיפוש לשמות לועזיים בעיתון המגיד. לפעמים בהקשה על שם העיירה ביידיש אפשר להגיע למקור הכתוב בלועזית בעיתון העברי, אולם יש לדפדף בין שלל התוצאות המתקבלות בחיפוש.